15.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

11. M. Pěla - 31. O. Klíma , 70. O. Hyrník
14

Bystřice doma přivítala Hlubinu.

Domácí se dostali do vedení, hosté dokázali vyrovnat

Středeční vložené patnácté kolo krajského přeboru nám nabídlo souboj mezi Bystřicí, která v minulém kole prohrála s Brušperkem a mezi Hlubinou, která nedohrála své utkání s Pustou Polomí kvůli nepřízni počasí. Nyní již k utkání.

Hosté do utkání vstoupili s cílem poctivě bránit a hráli od své poloviny, kde nechávala hrát domácí, kteří toho z počátku využívali. Již ve třetí minutě se míč po centrovaném míči odrazil k Liberdovi a ten jej napálil jen těsně vedle branky. V 7. minutě o sobě dali poprvé vědět hosté rychlým brejkem, který pod tlakem Pěly ale hostující útočník zakončil střelou vedle branky. V 11. minutě se poprvé v sezóně dostala Bystřice v zápase do vedení. Martinčík našel krásným pasem rozběhnutého Pělu, ten si míč skvěle zpracoval a střelou k tyči rozvlnil síť – 1:0. O dvanáct minut později hrozil Pěla znovu. Baron jej vysunul do rychlého brejku, Pěla si míč zasekl a přihrával před branku, kde však jako první byli obránci hostí. Po půl hodině hry bylo na světelné tabuli srovnáno. Ve 31. minutě vložil hlavu do skvělého centru z levé strany Klíma a usměrnil míč přesně k tyči – 1:1. Pět minut před poločasem již mohlo být skóre veselejší pro hosty. Krčmařík upaloval sám na Kreželoka, ten jej však vychytal a poradil si i s následnou dorážkou. Pěla ještě zahrozil na konci poločasu, kdy se vydal na sprint přes celé hřiště, obránce hostů jej však celou dobu úspěšně bránil a zhatil mu tak koncovku. Následná Baronova střela z dvaceti metrů šla těsně nad. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Hosté rozhodli dvacet minut před koncem

Ve druhé půli se na těžkém terénu dlouho nedělo nic světoborného. Hrálo se převážně ve středu hřiště, oba týmy si připravily pár standardek, ale to bylo vše. Samotný zápas se pak lámal dvacet minut před koncem. Po autu Rusze prodloužil míč Lukáš Teofil pro Barona, ten však sám před brankářem neuspěl. Následně pohrozili domácí dalším autem, jenomže Baronova střela z otočky skončila opět v rukavicích Otoupalíka. Poté ještě jednou zkusili domácí štěstí po střele z dálky od Rusze, která se také neujala. V 70. minutě přišla domácí ztráta míče ve středu hřiště a rychlý kontr hostů zakončený šťastnou brankou Hyrníka – 1:2. Čtvrt hodiny před koncem mohli hosté definitivně rozhodnout, ale sami před brankářem opět neuspěli. A tak se stupňoval tlak domácích na útočné polovině i díky standartním situacím. Pět minut před koncem mohl srovnat Lukáš Teofil. Tomu míč po standartní situaci sklepl proti noze Baron, ale střela mířila jen do středu branky. Hosté museli v poslední minutě kvůli zranění vystřídat brankáře, toho nahradil hráč a v nastaveném čase předvedl skvělý zákrok, když vytáhl hlavičku Zoubka na rohový kop. Z toho už Bystřice branku nedala a na svou premiérovou výhru stále čeká. Hlubina si však naopak po dvou moc nepovedených zápasech (zápas s Pustou Polomí byl přerušen, kdy prohrávali o jednu branku) připsala tři body.

Bystřici čeká v příštím kole výjezd do Dolních Datyní. Hlubinu čeká doma Bílovec.