4.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

Oldřišov otočil zápas proti Dolním Datyním

70. A. Kubalák , 80. B. Moc - 14. J. Cenek
20

Oldřišov doma vyzval Dolní Datyně.

Hosté šli do vedení

Nedělní utkání čtvrtého kola krajského přeboru nám přineslo střetnutí mezi Oldřišovem, který v minulém kole dostal výprask od Břidličné a mezi Dolními Datyněmi, které vyhrály v Brušperku. Nyní již k utkání.

To se odehrávalo v celku klidném tempu. Oba celky byly vyrovnané a v tomto zápase rozhodovaly maličkosti. Na změnu skóre se nemuselo dlouho čekat. Ve 14. minutě se hosté dostali do vedení, když vyslali dlouhý křižný pas. Vojtěch Jadrný chtěl hrát chytře a dával míč hlavou gólmanovi. Jeho úmysl však vystihl Cenek, zmocnil se ho a poslal ho kolem Kubného – 0:1. Většina prvního poločasu se odehrávala ve středu hřiště a ani jeden z aktérů tohoto klání si žádnou větší šanci nedokázal vytvořit. Až na tu ze 41. minuty, kdy domácí obránci nakopli míč za obranu hostí a Bořucký šel sám na gólmana. Stačil ještě přelobovat brankáře Vasilka, ale míč dokázal z čáry vykopnout jeden z hostujících obranců. Do šaten se tak šlo při jednobrankovém vedení hostů.

Domácí v závěrečné půlhodině skóre otočili, kdy nejprve přečkali penaltu a vzápětí se nádherně trefil přímo z rohu Moc

Oldřišov nechtěl ponechat nic náhodě a do druhého poločasu vstoupil s velkým nasazením a snahou něco s výsledkem udělat. Ve 48. minutě poslal míč do vápna Pavlíček, kde si na něj naskočil na malém vápně Bořucký, ale bránu přestřelil. V 53. minutě vystrčili růžky i hosté. Po přihrávce do vápna se ocitl hráč hostí úplně sám na penaltě, ale bránu minul. Poté byli zase více ve hře domácí. V 66. minutě zahrávali domácí standardní situaci. K té se postavil již tradiční exekutor Moc. Svým pokusem pouze trefil zeď, ale míč se k němu odrazil a levačkou jen o kousek minul hostující svatyni. Štěstí se přece jen usmálo a brzy bylo vyrovnáno. V 70. minutě dal Prokša z pozice obránce krásný křižný pas na Pavlíčka, který nacentroval míč do vápna, kde se na přední tyči prosadil Kubalák – 1:1. V 80. minutě zahrávali hosté penaltu. Tu však neproměňují a skvělý zákrok předvedl Kubný. Z protiútoku z toho byla nakonec dobrá akce, ale pouze roh. Ten byl skvěle kopnutý, domácí však pouze orazítkovali tyč, ale byl z toho další rohový kop. Tentokráte ho Moc vyhodnotil skvěle a trefil se přímo z něj – 2:1. Hosté už neměli na to, aby s výsledkem něco udělali, a tak zápas dospěl do svého konce. Oldřišov si tak přispal další těsnou výhru na domácí půdě, kdy opět rozhodl až v závěru. Dolní Datyně tak tentokráte venku ztratili.

Oldřišov ve vloženém 15. kole zajíždí do Krnova. Dolní Datyně hrají doma s Hájem.

SK Moravan Oldřišov
Michal Jadrný, asistent trenéra: “Po vyrovnaném prvním poločase, kdy hosté dobře kombinovali a ujali se vedení, tak jsme v druhém poločase začali lépe běhat, kombinovat a více se nabízet. Po vyrovnávací brance jsme se tlačili za výhrou. Nakonec rozhodlo to, že hostující hráči neproměnili chvíli před koncem penaltu a z protiútoku a rohu jsme vstřelili rozhodující gól. Vítězství sice nebylo zasloužené, ale jsme za něj velmi rádi.“

J. Kubný [-] - M. Žídek [-] , O. Prokša [-] , L. Pavlíček [-] , V. Jadrný [-] - P. Mezera [-] , B. Moc [-] , J. Janík [-] (56. Š. Továrek [-] ) , R. Kurka [-] - D. Bořucký [-] , A. Kubalák [-]