4.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

Háj si poradil s Čeladnou

20

Čeladná doma přivítala Háj ve Slezsku.

Tři branky během šesti minut

Sobotní utkání čtvrtého kola nám nabídlo souboj mezi Čeladnou, která v minulém kole prohrála na půdě Hlubiny a mezi Hájem, který doma padl s nováčkem z Fulneku. Nyní již k utkání.

Zápas byl zajímavý již od začátku. No ještě aby ne, když mohli diváci vidět spoustu šancí na obou stranách a hlavně branky. Ta první přišla již v 7. minutě. Propadlý míč si našel zhruba třicet metrů od branky Keller a vypálil ho na bránu. Míč na mokrém povrchu ještě sklouznul a brankář na míč nedosáhl – 0:1. Hned vzápětí ale domácí vyrovnali. V 8. minutě kopala Čeladná standardku po zbytečném faulu hostí. Míč byl přetažený až na zadní tyč, kde si ho našel Váňa a poslal ho hlavou do sítě – 1:1. Hosté si však své vedení vzali rychle zpět. Ve 13. minutě dostal Vyležík míč do velkého vápna mezi obránci. Vystřelil vnějším nártem, čím zmátl gólmana a poslal ho do branky – 1:2. Další průběh zápasu byl vyrovnaný, kdy se hrálo spíše o střed pole a ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat zbytečnou chybu. Do poločasu se toho už moc nestalo, a tak se šlo do kabina při jednobrankovém vedení hostí.

Háj přidal dvě branky a zpečetil výhru

Do druhé půle šli s větším elánem domácí, když hosty zatlačili na jejich půlce. Zhruba dvacet minut měli herní převahu, avšak ani jedna šance neskončila brankou v síti soupeře. To na druhé straně bylo veseleji. V 60. minutě kopal Hlaváč standardku, ze které však orazítkoval břevno, ale hned následující standardky se to již hostům povedlo. V 65. minutě zahrával opět standardku Hlaváč. Míč kopl tak šikovně, že ho ještě těsně před brankářem tečoval Anděl a poslal ho za záda Starečka – 1:3. Domácí po inkasované brance úplně odpadli a darovali tak další příležitosti hostům. Ti ale dali gól až deset minut před koncem. Eršil se probil po své straně a míč poslal malým vápnem na Lampu, který skoro z nulového úhlu poslal míč do sítě – 1:4. Zápas dospěl do svého konce a Háj si připsal po předchozí porážce tři body. Čeladná již podruhé v řadě prohrála.

Čeladnou čeká ve vloženém 15. kole doma souboj s Břidličnou. Háj zajíždí do Dolních Datyní.

TJ Háj ve Slezsku
Kamil Matěj, vedoucí: “Před zápasem trochu sprchlo, takže terén byl dost kluzký. To nám ale pomohlo při první brance. Hráči odehráli dobré utkání. Zasloužené tři body po bojovném výkonu.“