2.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

Oldřišov vyhrál nad Brušperkem díky gólu z nastavení

13

Oldřišov doma přivítal Brušperk.

Brušperk otevřel skóre, Oldřišov vzápětí srovnal

Nedělní zápas druhého kola nám přinesl souboj mezi Oldřišovem, který na úvod schytal debakl proti Bílovci a mezi Brušperkem, který remizoval s Krnovem. Teď se již přesuňme k utkání.

Zápas byl pohledný již od úvodního hvizdu. Obou týmům chyběla finální fáze a větší šance se odehrála až ve 33. minutě. Jadrný se dostal ke střele bodlem z šestnáctky. Střela však letěla asi metr vedle. Ve 40. minutě ztratili domácí míč na útočné polovině. Do brejkové situace se dostal Brušperk. Míč byl zatáhnut po pravé straně a následně byl odcentrován do vápna na Krejčoka, který ho poslal do sítě – 0:1. Již ve 43. minutě došlo k vyrovnání. Pfleger prokličkoval mezi dvěma hráči a nahrál Bořuckému, který obstřelil Pacanovského – 1:1. Více se toho v první poločase neudálo.

Hosté šli opět do vedení, domácí však vývoj otočili

Opět se hrálo od podlahy. Ve 47. minutě propadl odkop Žídka až na Bořuckého, který běžel sám na gólmana. Jeho typickou střelu na vzdálenější tyč ale gólman vykryl. V 54. minutě dával Moc míč Bořuckému, který ho poté dal pod sebe Janíkovi. Ten vyslal střelu do protipohybu brankáře, ale ten se vyznamenal a míč ještě dokázal zneškodnit. Následná střela Moce šla asi dva metry vedle. V 57. minutě šli do vedení opět hosté. Střela ze vzdálenosti asi třicetipěti metrů od Váni proletěla brankáři Andělovi mezi rukama – 1:2. Dlouho se však hosté neradovali. V 63. minutě zahrával roh z pravé strany Pfleger. Svým centrem našel na podruhé Prokšu, který střelou hlavou mezi nohy nedal gólmanovi šanci – 2:2. V 77. minutě mohli jít domácí do vedení. Roh Pflegera se snažil zužitkovat Továrek, ale hlavou pouze tečoval břevno. Další roh Pflegera si našel Z následného brejku se dostal ke střele Krejčok, ale Bořucký jeho pokus vykryl na roh. V 90. minutě vyslal Moc míč na Bořuckého, který ho sklepl na Kubaláka a ten z první ale bohužel netrefil branku. V 93. minutě přišla rozhodující branka. Trestný kop zahrával Pfleger, který sice obstřelil zeď, ale trefil Továrka, kterému se míč podařil dostat za brankovou čáru – 3:2.

Oldřišov zajíždí v příštím kole do Břidličné. Brušperk čekají doma Dolní Datyně.

SK Moravan Oldřišov
Adam Michalčík, vedoucí: “První poločas jsme měli více ze hry, kdy jsme měli šance, ale chyběla nám finální nahrávka. A dostali jsme hloupého góla. Naštěstí jsme dokázali vyrovnat do konce poločasu. Druhý poločas už šly vidět hlavně emoce. Mohli jsme klidně vyhrát vyšším rozdílem, ale štěstí nám moc nepřálo. Ale nakonec jsme v devadesátetřetí minutě dokázali vyrovnat po sérii několika standardek. Zasloužené vítězství.“

T. Anděl [-] - J. Janík [-] , D. Bořucký [-] , P. Žídek [-] (71. A. Kubalák [-] ) , B. Moc [-] , L. Pavlíček [-] (60. Š. Továrek [-] ) , R. Kurka [-] (74. P. Mezera [-] ) , V. Jadrný [-] , O. Prokša [-] , M. Žídek [-] , J. Pfleger [-]