2.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

21. L. Macík (vl.) - 85. L. Macík
12

Dolní Datyně doma přivítaly Krnov.

Domácí se ujaly vedení po vlastní brance Krnova

Druhé kolo nám přineslo souboj mezi Dolními Datyněmi, které v minulém kole prohrály na půdě Petrovic a mezi Krnovem, který doma i přes skvělý výkon pouze remizoval s Brušperkem. Nyní se dostáváme k zápasu.

Do utkání lépe vstoupili hosté z Krnova. Během první patnáctiminutovky si dokázali vytvořit hned několik šancí. Bohužel však ani Sabo, Tomášek a ani Miškev branku dát nedokázali. Naopak na druhé straně se radovali domácí. Po chybě ve 21. minutě od hostujícího stopera Tümmlera dostali k míči domácí fotbalisté. Zrychlili hru a vznikla tak brejková situace. Míč nakoply do šestnáctky, kde si ho smolně srazil k tyči Macík. To s týmem hostí zatřáslo a zbytek poločasu takřka jen bránili. Dolní Datyně vycítila příležitost a svého soupeře zatlačila. Branku to však nepřineslo. Nakonec mohl paradoxně Krnov v závěru první půle vyrovnat, ale to se jim nepovedlo. V úplném závěru ještě mohl přidat branku domácí kapitán Baláž, když se dostal k odraženému míči zhruba na hranici penaltového puntíku, ale branku netrefil. Do kabin tak šli domácí s jednogólovým vedení.

Pět minut před koncem vyrovnal Macík

Druhá půle už byla v režii hostujícího Krnova. Ten se dostával do velkého množství příležitostí, ale selhával ve finální části. Navíc v 62. minutě byl po druhé žluté kartě v utkání vyloučen Gistinger a domácí tak museli dohrávat závěrečnou půlhodinu v deseti. Krnov přebral veškerou iniciativu a svého soupeře takřka nepustil za polovinu. Čím víc se přibližoval konec, tím se zvyšoval tlak hostí. Nakonec se Krnovu podařilo vyrovnat. V 85. minutě se dostal k míči stoper Macík a přeloboval brankáře Vasilka – 1:1. Již v nastaveném čase mohl Krnov dvakrát převzít vedení na svou stranu. Nejprve se do velké dostal střídající Rys a poté také střídající Čevela, ale oba v těchto šancích selhali. Zápas tak nakonec skončil remízou.

Dolní Datyně v příštím kole zajíždějí do Brušperku. Krnov doma hostí nováčka z Bystřice.

FK Kofola Krnov
Marek Koraba, vedoucí: “Víceméně podobné utkání jako doma s Brušperkem v minulém kole. V prvních patnácti minutách jsme měli tři góly na hlavě. Pak jsme bohužel po chybě v obraně inkasovali a do poločasu jsme byli v útlumu. Druhý poločas byl úplně v naší režii a hrálo se jen na jedné polovině. Taky k tomu dopomohla i červená karta soupeře. Ale zase jsme spalovali, co jsme mohli. Vyrovnání jsme se ale dočkali až chvíli před koncem, když jsme posunuli Macíka z obrany do útoku. Domácí hráli dost tvrdě a snažili se to ukopat. Od šedesáté minuty šlapali vodu. Pro nás trochu smůla, že jsme nedokázali vstřelit vítěznou branku, protože soupeř byl určitě k poražení.“