1.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

--

9

Krnov si v úvodním kole rozdělil body s Brušperkem.

Brušperk se ujal vedení po půlhodině hry

Úvodní kolo nám nabídlo střetnutí mezi Krnovem, který v minulé sezóně skončil na třináctém místě a Brušperkem, který končil devátý.

Krnov od úvodního hvizdu převzal otěže utkání. Na svého soupeře vyvíjel tlak a nedával mu moc prostoru. Bohužel však nevykřesal z žádné akce branku. To se na druhé straně hráču Brušperku povedlo hned z té ojedinělé. Ve 33. minutě se dostali hosté do vedení. Domácí obránce Macík podskočil balón a Krejčok upaloval sám na brankáře, kterého dokázal prostřelit a se štěstím střelu ještě otřel o tyčku – 0:1. Domácí byli touto brankou mírně zaskočeni, ale dále chtěli hrát svou hru. Do konce půle však nic kloudného nevymysleli a do kabin se tak šlo při jednogólovém vedení na straně hostů.

Krnov jen vyrovnal

Hostující tým přidal druhou branku, která mu však nebyla uznána kvůli ofsajdovému postavení. Krejčok dostal míč za obránce, ale uvědomil si, že je v ofsajdu, a tak přestal hrát. K míči se dostal Polášek a poslal ho do odkryté svatyně. Rozhodčí však pohyb Krejčoka brali v tomto případě jako ovlivňující další průběh, a tak se rozhodli o odmávání a odpískaní ofsajdu. V 60. minutě se domácí dočkali zaslouženého vyrovnání. Havlíček krásně hrudí sklepl míč na Hrubého, který míč vystřelil. Pacanovský ještě míč stačil vyrazit, ale bohužel jen k dobíhajícímu Miškevovi, který se prosadil po dvou minutách na hřišti – 1:1. O dvě minuty později mohl Miškev převážit misky vah na stranu domácích. Na hranici malého vápna dostal nádherný míč od Saba, ale branku netrefil. Domácí měli dalších X příležitostí otočit skóre. Několikrát brankář jen stál a nevěřícně koukal a doufal, že míč neskončí za jeho zády. Hosté se ještě dožadovali penalty, ale rozhodčí jejich přání nevyslyšel. Domácí i z velkého tlaku na svého soupeře nedokázali nic vytěžit a utkání tak skončilo remízou.

FK Kofola Krnov
Marek Koraba, vedoucí mužstva: “Trošku zklamání ze ztráty dvou bodů doma, protože si myslím, že jsme byli celý zápas lepším týmem. Doplatili jsme na spalovaní šancí a špatnou mušku našich útočníků. Herně jsme po šestnáctku byli jednoznačně lepší. Brušperk víceméně proměnil naši jedinou chybu a zároveň jejich jedinou šanci. Jinak se hrálo skoro celý první poločas na jednu branku. Ve druhém se hrálo jenom na jednu branku. Hráli na brejky, ale naštěstí se nám podařilo vyrovnat po pěkné akci. Mohli jsme se několikrát dostat i do vedení, ale prostě nám chybělo to pomyslné štěstí v koncovce. Brušperk šlapal vodu. Fyzicky odpadli už kolem sedmdesáté minuty, ale my už jsme ten vítězný gól nedali.“

SK Brušperk
Ondrej Hančín ml., asistent trenéra: “Těžké utkání, tam se vyhrávat určitě nebude. My bod bereme s pokorou, pro nás je zlatý. Dobrý vstup do utkání. Dobře jsme bránili a z jediné příležitosti jsme dali branku. Ve druhém poločase jsme chtěli pokračovat v podobné hře a s nasazením. Dali jsme i druhou branku, ale pomezní odmával údajný ofsajd a to ovlivnilo celé utkání. Potom domácí zaslouženě vyrovnali. Kluci dřeli a patří jim dík.“

J. Řeháček [-] - N. Tümmler [-] , L. Macík [-] , M. Sabo [-] (82. M. Peška [-] ) , M. Burian [-] (58. M. Pokorný [-] ) - M. Havlíček [-] , O. Bartoníček [-] , M. Ostrák [-] , J. Šimčík [-] - J. Hrubý [-] , A. Klepáček [-] (58. A. Miškev [-] ) -