1.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2019-2020

--

Nováček z Fulneku zaskočil Český Těšín

29. P. Ďurica , 86. P. Ďurica (p.)
9

Český Těšín si na úvod neporadil s nováčkem z Fulneku. Dvě brankami se blýskl hostující Ďurica.

Hosté se ujali vedení po půlhodině hry

Na úvod krajského přeboru jsme mohli vidět klání mezi Českým Těšínem, který v minulé sezóně skončil na pátém místě a Fulnekem, který byl druhým postupujícím z I.A třídy ze skupiny A.

Český Těšín bojuje s velkou marodkou, ke která jim během utkání narostla o další dva hráče, kdy nejdříve musel již v sedmé minutě odstoupit Bujok a následně v minutě čtrnácté i Matuszek. Oba celky hrály pohledný fotbal a divákům se určitě musel líbit. Lépe se fotbalově prezentovali hosté z Fulneku a nováček Českému Těšínu zatápěl. I přesto mohl Vlachovič na druhé straně svůj tým poslat do vedení. Místo toho se prosadili hosté. Ve 29. minutě se prosadil Petr Ďurica – 0:1. Český Těšín dále bojoval, ale vyrovnání né a né přijít. Do konce poločasu se jim to již nepovedlo, a tak se z jednogólového náskoku mohli těšit hráči Fulneku.

V závěru stvrdil výhru z penalty Ďurica

Druhá půle se nesla v podobném duchu, jako ta předchozí. Domácí se tlačili do útoku, ale chyběla jim přesnost a hlavně jednoduchost. Český Těšín držel naději na bodový zisk až do samotného konce. Oba týmy si vypracovaly několik šancí, další gól však stále nepřicházel. Srovnat mohl velezkušený Vlachovič, místo toho se potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš a po velké chybě domácí obrany se Fulnek v závěru po brejku dočkal penalty. K té se postavil Ďurica a svou druhou brankou v utkání pečetil vítězství hostů – 0:2. V závěrečných minutách se již nic neudálo, a tak si Fulnek připisuje při svém debutu v Krajském přeboru své první tři body. Český Těšín naopak se stal prvním týmem, který prohrál v této sezóně s nováčkem soutěže.

Český Těšín v příštím kole zajíždí do Čeladné. Fulnek si svou premiéru na domácím hřišti odbyde s Hlubinou.

FK Český Těšín
Lubomír Luhový, trenér: „Soupeř má velmi kvalitní kádr. Před začátkem soutěže šly zvěsti, že by měl hrát nahoře a nejspíš se to potvrdí. Hrál opravdu dobře a výhru si zasloužilSoupeř prokazoval kvalitu v útočné fázi. Řešení situací měl lepší a fotbalovější. Individuálně na tom byli hráči Fulneku lépe. My jsme tak dobrá řešení ofenzívy neměli, přesto musím kluky pochválit, jak bojovali. Zvlášť pro naše mladé to byla dobrá škola.“

V. Pecha [-] - D. Bolek [-] , J. Zogata [-] , S. Zogata [-] , P. Matuszek [-] (14. M. Folwarczny [-] ) , M. Vlachovič [-] , V. Cieslar [-] (76. D. Bičaník [-] ) , M. Sostřonek [-] , M. Lanc [-] , V. Bujok [-] (7. A. Malyjurek [-] ) , P. Šiška [-]