9.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2019-2020

Polná nezvládla domácí duel se Starčí

33

Polné se nedaří a prohrála i doma se Starčí.

Po půli nerozhodně

Oba celky hrály ofenzivní fotbal a k vidění byla celá řada šancí. První poločas přinesl dvě branky. Hosté šli do vedení ve 23. minutě, kdy se pohotově trefil zkušený Jan Rambousek - 0:1. Domácí mladíci srovnali po půl hodině hry. Na konci pohledné akce byl Apfelthaler - 1:1. I přes další příležitosti v prvním poločase další branka nepadla a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Hosté po přestávce rozhodli

Hosté nakonec ve druhém poločase strhli vedení na svoji stranu. Z řady šancí využili dvě. V 69. minutě byl na konci pěkné akce Bříza - 1:2. Hosty po dalších deseti minutách uklidnil Zejda - 1:3. Stařeč už poté utkání v pohodě dohrála a z Polné si odvezla všechny body.

Polná jede v dalším kole do Luk. Stařeč hraje doma s Nedvědicí.

TJ Sokol Stařeč
František Prokop (trenér): Zasloužené vítězství, které se proti velmi mladému celku rezervy Polné nerodilo úplně lehce. Během utkání jsme si vypracovali sice celou řadu příležitostí, ale i domácí měli určité úseky zápasu, kdy byli velmi nebezpeční. Důležité pro naše vítězství bylo, že když jsme v polovině druhého poločasu trestuhodně nevyužili čtyři gólové šance, našli jsme v sobě ještě potenciál k tomu, abychom přece jen vítězství strhli na svou stranu. Z naší strany to byl docela solidní výkon celého mužstva, přesto musím vyzdvihnout „improvizovanou“ stoperskou dvojici Lauš – Ježek, kdy především Rosťa Ježek po zranění a na nezvyklém postu odvedl velmi dobrou práci. Spolehlivě zachytal i brankář Trnka.