10.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2019-2020

--

--

Jemnicko veze tři body z Herálce

14

Po dvou prohrách se Jemnicko vrací na vítěznou vlnu, díky vítězství 3:0 v Herálci.

Dvě branky hostů v první půli

Sobotní vytrvalý déšť vystřídala nedělní jasná obloha, za mrazivého počasí se domácí hráči chtěli rychle zahřát, a tak se hned od úvodu činili. Váhavou rozehrávku u soupeřova vápna jsme dobře napadali, výsledkem byl odražený balon, který se dostal k Suchému, pohotově pálil z hranice vápna těsně vedle levé tyče. Následně po pěkném přenesení hry Slováčkem mohl postupovat do vápna Boháč, přihrával pod sebe osamocenému Kovářovi, jeho střela byla zblokována, druhý pokus měl dobíhající Slováček, zakončení mu nesedlo a z vápna Kopečka příliš neprověřil. Velice dobrý úvod pokračoval po získání míče na polovině hřiště Slováčkem, který přinutil ke ztrátě Vacušku, rozběhnutý Suchý pádil do vápna, kde se mu však balon trochu zastavil a slabé zakončení k bližší tyči si pohlídal Kopeček. Jako již mnohokrát nás neproměněné gólovky přišly draho a věřte nebo ne, zhruba v pěti stupních nad nulou a z jasného nebe udeřil blesk. Po dlouhém balonu za obranu naši zadáci reklamovali ofsajdové postavení, akce však pokračovala a zbytečný diskutabilní faul Kováře přinesl pohromu. Z třiceti metrů se do míče opřel kapitán hostí Koutný a v duchu svého příjmení vyčistil kout Bednářovy svatyně, náš gólman si sice na střelu sáhl, precizně zahraný kop však vytěsnit nedokázal, 17.minuta 0:1! O chvíli později mohlo být ještě hůře, to se nechal předskočit Kovář Koutným a před O. Tesařem se otevřela dálnice až k Bednářovi, posledním dotykem si trochu předkopl balon, čehož Bednář využil a včasným výběhem společně s dobíhajícím Veselským šanci zmařil. Nádhernou fotbalovou akci s nádechem ligové úrovně jsme předvedli po výborném obraném zákroku Cacha, na náběh Uchytila si počkal Suchý a oku lahodící patičkou nasadil Kaláškovi parádní jesle, Uchytil z první našel na zadní tyči Boháče a už tomu chybělo jediné – gól. Toho se bohužel dvoustovka věrných diváků nedočkala, Boháčovi zakončení nesedlo a vůbec netrefil branku. Jemnicko se nejčastěji dostávalo ke slovu po standardních situacích, po faulu na půli vyrazil snášející se oblouček likvidovat Bednář, vyrazil ho pouze ke Koutnému, slabé zakončení nenadělalo starosti s likvidací dobře pozičně postavenému Cachovi. Na hřišti nebylo znát, kdo z týmů se nachází na jakém pólu tabulky, o to smutnější situace pro nás přišla ve 34.minutě. To hrůzostrašně rozehrával Veselský, Bureš nestihl vystoupit a vystavit Menčíka ofsajdu, ten tak postupoval sám na bránu a štiplavou ránou přinutil k výbornému zákroku Bednáře. Když se z pokračující akce, kdy se snášel oblouček bez adresáta za naší obranu, zdálo, že je nebezpečí zažehnáno a vyrazíme na další útočnou výpravu, přišla pohroma. Bednář si křikl na Černého a šel si pro balon, ten před ním skočil, Bednářovi se na těžkém terénu zvrtla noha a opakovala se scéna z Koutů, kdy jsme mohli sledovat našeho bezvládně ležícího gólmana a míč kutálející se do prázdné branky. Nejenže jsme obdrželi laciný gól, navíc jsme přišli během podzimu už o třetího gólmana, ani Bednář se bohužel nestihne do konce podzimu vrátit. Být brankářem v Herálci je teď zřejmě vysoce nebezpečný koníček… Toman si připsal ve 34.minutě zřejmě jeden z nejjednodušších gólů a posunul skóre na 0:2! Do branky se dostala týmová pětka mezi gólmany Ptaszek. Postavit se nepřízni osudu chtěl Bureš, odražený balon trefil pěkně, ale za záda Kopečka neprošel. Stejně tak dopadl nadějný pokus Okurky z přímáku po faulu na Suchého, hostující gólman byl u tyče včas. Náš dobře fungující ofsajd systém společně s přesným okem asistenta na pomezí Kocoura několikrát pochytal myšky v podobě hostujících útočníků do pastiček, a tak se Jemnicko již ke slovu nedostalo a do kabin se šlo za stavu 0:2!

Hosté pečetili vítězství

Do druhého dějství naskočil Hamák místo Suchého a k Boháčovi se posunul na hrot Slováček. Schopnosti Ptaszeka v brankářských rukavicích se po autu rozhodl vyzkoušet Kalášek, střela šajtlí mířila do šibenice, s roztočeným balonem si však Ptaszek dokázal poradit a vyrazil ho na roh. Opět dobře hrající Cach poté pěkně vysunul po lajně Kováře, který hledal ve vápně Boháče, toho do zakončení nepustil stoper hostí, odražený míč ještě napálil Uchytil, ale trefil pouze bránícího hráče a byl z toho pouze roh. I do druhého dějství jsme vstoupili velice dobře, zatlačili jsme soupeře, který se zmohl pouze na odkopy, ale k tolik potřebné snižovací brance to bohužel nevedlo. Po špatné rozehrávce Okurky musel spěchat před vlastní bránu Cach, Vacušku zkušeně vystál  a kopal se roh. Ten rozehrálo Jemnicko nakrátko, na což jsme zareagovali pozdě, a tak měl Menčík dostatek času se otočit a obloučkem se pokusit překvapit Ptaszeka, střela sice rozezvučela břevno, ale Ptaszek na trajektorii padajícího obloučku dohlížel, takže by jistě dokázal zakročit. Byli jsme více na balonu, hrálo se převážně na soupeřově polovině, dostávali jsme Jemnicko pod tlak, co však z toho, když to nevedlo k ničemu jinému než pouze k házenkářskému obléhání soupeřova vápna. Lekci z produktivity jsme tak dostali v 76.minutě. Věčně polehávající Vacuška předvedl, že umí nejen dobře padat, ale také si rozumí s balonem. U pomezní čáry dokázal vymíchat Škorpíka a do stříleného centru se dokázal před Ptaszekem a Černým natlačit Menčík, který hlavou posunul míč do sítě potřetí, 0:3! My jsme nedokázali u vápna nic vymyslet, ukvapeně jsme rozehrávali, zkrátka ve finální fázi to celý zápas drhlo. To se jen potvrdilo po našem obranném rohu, povedená rána Tomana mířila přesně k tyči, tam byl však včas se svým skvělým zákrokem Ptaszek, šli jsme do rychlého brejku, který vedl po lajně Uchytil, po průniku do vápna přihrával na dlouhou nohu Boháčovi, balon se odrazil opět k Uchytilovi, ale ani ten nezamířil mezi tři tyče a z dobré pozice pálil po teči nad. Tečka za utkáním byla napsána v 87.minutě, kdy Svěrák nejprve fauloval a poté si zbytečně v přerušené hře vylíval zlost na Kovářovi, po hloupém úderu nohou do našeho záložníka obdržel v samém závěru červený kartonek. Z následného přímáku to ještě zkoušel Boháč, který však jen potvrdil, že kdyby se hrálo ještě teď, na gólovou radost bychom zřejmě stále čekali…

TJ Sokol Herálec
Lucie Peňázová, vedoucí mužstva: Zejména v první půli jsme podali velice dobrý výkon a Jemnicku se vyrovnali. Bohužel jsme opět neproměnili stoprocentní příležitosti a po zbytečném faulu inkasovali. Při druhém jsme si vybrali další pořádnou porci smůly… I ve druhém poločase to nebylo špatné, ale fotbal se hraje na góly, na které se v současnosti obrovsky nadřeme. Prohra mrzí, vyrovnali jsme se prvnímu celku tabulky, ale byla nám uštědřena lekce z produktivity.

J. Bednář [-] (38. J. Ptaszek [-] ) - J. Slováček [-] (73. M. Škorpík [-] ) , S. Suchý [-] (46. P. Hamák [-] ) , M. Kovář [-] , M. Boháč [-] , F. Bureš [-] , P. Veselský [-] (82. J. Bříza [-] ) , O. Černý [-] , D. Okurka [-] , L. Cach [-] , V. Uchytil [-]

1. FC JEMNICKO
V. Kopeček [-] - O. Tesař [-] , D. Svěrák [-] , J. Novák [-] - J. Kalášek [-] , Z. Koutný [-] (84. Š. Tobolka [-] ) , V. Toman [-] , P. Tesař [-] (80. M. Hošek [-] ) - R. Menčík [-] , S. Křivánek [-] , D. Vacuška [-] -

ŽK: 75. P. Veselský - 55. Z. Koutný , 75. P. Tesař . ČK: 87. D. Svěrák .
Hráči zápasu: V. Toman .
Místo: Herálec. Počet diváků: 200. Rozhodčí: Masopust Václav - DOSKOČIL Pavel, KOCOUR Erik.