3.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2019-2020

54. M. Boháč (p.) , 57. V. Uchytil , 77. D. Okurka , 81. M. Laš (vl.) - 23. M. Laš
15

Ve druhé půli domácí zapli a nasázeli svému soupeři čtyři branky.

Hosté vedli

Hned v úvodu prosluněného zápasu většině přihlížejícím zatrnulo, v pokutovém území zpracovával míč Bureš, balon se lehce otřel o ruku, která však byla u těla, přesto byla nařízena penalta. Naštěstí jsme se obešli i bez VAR, pomezní Bílek správně opravil hlavního sudího a kopalo se pouze od rohového praporku. Ze sobotní svatební veselice se musel rychle probudit Forchtsam, rychlý protiútok vedl Valsa, Mucha po přihrávce centroval na osamoceného Kučeru, jeho hlavičku skvělým zákrokem vytěsnil gólman nad. Dobré napadání Boháče přineslo šanci po přihrávce Hamáka a přiťuknutí Kováře Cachovi, slabá střela mířila do náruče Řepy. Až příliš prostoru dostal ve středu hřiště Palát, povedenou ránu vyrazil Forchtsam. Po pasáži, kdy se toho příliš nedělo a hrálo se hlavně mezi vápny, škobrtl Bureš, zaváhání chtěl využít průnikem do vápna Valsa, ostrá rána minula branku. Reputaci si napravil Bureš přesným nákopem na Boháče, který se rázem ocitl sám před Řepou, pokus o lob skončil nad břevnem. Rapotice byly častěji na míči a hrozily nebezpečnými výpady, domácí se nějak nemohli dostat do tempa a zákonitě tak přišel trest. V dobré pozici se ocitl Uchytil, jeho střela však byla zblokována a následoval rychlý kontr. Výborné přenesení hry na Muchu a přihrávka pod sebe na osamoceného kapitána Laše znamenala zasloužené vedení hostujícího týmu, 23.minuta 0:1! Slabý výkon v úvodním dějství podtrhly standardní situace, kdy většina centrovaných míčů končila v zámezí. Že by to ale přece jen mohlo jít, předvedl po ubráněném rohovém Bureš s Boháčem. Prvně jmenovaný nacentroval přesně na hlavu Boháče, který však mířil do tyče. Těsně před odchodem do kabin měli hosté možnost navýšit skóre po ruce Černého, Valsa poslal do vápna výborný pas, naštěstí pro domácí se jeho hráči nepohodli a zakončili vedle. Do kabin se tak šlo po zásluze s nepříznivým stavem pro domácí.

Domácí čtyřmi brankami otočili vývoj utkání

Oživit hru a dostat se do zápasu, s tím šli domácí do druhé půle, do které naskočil místo Ryse Slováček a posty si vyměnili Kovář s Uchytilem, což jak se později ukázalo, byl klíčový tah. Po rohu hlavičku neprocpal klubkem protihráčů Bureš, o chvíli později domácí však potvrdili dobrý vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky vyrovnávací brankou. Balon vyvezl Bříza a uličkou našel ve vápně Uchytila, ten si obhodil stopera hostí, který ho poslal k zemi a byl nařízen pokutový kop. V rámci oslav 100. výročí založení Sokolu v Herálci si ověřil v historicky první Herálecké penaltě své dovednosti Boháč, finálová účast nebyla náhodná a i v ostrém zápase se nemýlil, když poslal brankáře na druhou stranu a v 54.minutě bylo srovnáno, 1:1! Od té doby byli domácí lepším týmem a hnáni slušně zaplněnými ochozy dokázali otočit nepříznivé skóre již o tři minuty později. Střídání přineslo své ovoce, výborný pas Bureše si zpracoval Slováček, který přinesl kvalitu směrem do ofenzivy, po lajně vybídl k centru Hamáka, jehož přesnou přihrávku neměl problém do brány uklidit Uchytil a rázem byli domácí ve vedení, 57.minuta 2:1! Fanoušci i hráči byli ve varu, zatímco Rapoticím hořela půda pod nohama. Z oslav se včas vzpamatoval Kovář, rázem byl na hřišti stejně nekompromisní jako večer na baru a jeho důraz na soupeře platil. Když poněkolikáté čistě odebral balon a rozjel útočnou akci, z vápna se k technické střele odhodlal Boháč, dobrým zákrokem uchránil od další pohromy hosty Řepa. Rapotice zahrozily po centru do vápna, ke kterému se dral Forchtsam, nepřesvědčivý zákrok mohl využít Matoušek, který se však k dorážce chystal tak dlouho, až ho skvěle vytlačil s míčem do bezpečí Okurka. Forchtsam předvedl jistotu po střele Valsy, který domácí zlobil celé utkání a předvedl, že si s míčem rozumí, ranou zpoza vápna však našeho gólmana nepřekonal. Důležitý moment, který rozhodl o osudu utkání, přišel v 77.minutě. To akci hostí rozjel kdo jiný než Valsa, oblouček za obranu vyrazil likvidovat před Kučerou Forchtsam, gólmana jistil Černý, který tělem odstavil útočníka Rapotic, jenž se skácel k zemi a dožadoval se penalty. Rapotičtí začali rozhazovat rukama a nevěnovali se hře, čehož jsme mohli využít k brejku. Ten táhnul z vlastní poloviny výborně hrající Uchytil, který si došel pro faul za hranicí vápna. Pokud ještě Řepovi nepřišel žádný slunný pozdrav z dovolené, mohl si ze své schránky vyzvednout místo pohledu parádní ránu Okurky, který poslal přímák přesně k pravé tyči a zvýšil v 77.minutě na 3:1! Závěr jsme dohrávali s naprostou lehkostí, Kovář vyvezl balon a přihrával Cachovi, na jeho střílený centr nedosáhl na zadní tyči Uchytil. Nejnebezpečnější dvojice Rapotic ještě mohla zdramatizovat utkání, Valsa uličkou našel Kučeru, proti však skvěle vystartoval Forchtsam a za odkoplým míčem spěchal Uchytil, blíž k němu měl Laš, jeho malou domů nedokázal zkrotit Řepa a k jeho smůle doputoval balon až za brankovou čáru, 81.minuta 4:1! Podráždění hosté si zásluhou Němce přibalili ke čtyřem gólům i červený kartonek a z našeho hřiště odjeli s prázdnou.

TJ Sokol Herálec
Lucie Peňázová, vedoucí mužstva: V první půli jsme pokračovali v nepřesvědčivém výkonu z Počítek a Rapotice byly lepším týmem. Po přestávce však vyběhl na hřiště úplně jiný tým, vydařila se střídání i změna na postech a soupeř rázem nestíhal. Dali jsme hře řád a s podporou fanoušků dokázali nepříznivý stav otočit, ve druhé půli jsme dominovali a tři body zůstaly zaslouženě v domácí kabině.

O. Forchtsam [-] - F. Bureš [-] (72. J. Ptaszek [-] ) , V. Uchytil [-] , M. Boháč [-] (85. S. Suchý [-] ) , T. Rys [-] (46. J. Slováček [-] ) , J. Bříza [-] , D. Okurka [-] , L. Cach [-] , M. Kovář [-] , O. Černý [-] , P. Hamák [-]