13.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2019-2020

14. T. Mazač , 19. J. Homolka , 23. T. Mazač , 50. T. Mazač , 75. M. Naniáš (p.) , 76. V. Poul - 35. M. Žák , 62. J. Havlík , 70. F. Nečas (p.) , 91. M. Žák
23

Utkaní Pelhřimova a Nové vsi nabídlo hned 10 branek.

První poločas pro domácí.

V posledním domácím mači přivítal Pelhřimov soupeře z Nové Vsi. Souboj dvou týmů z čela tabulky začal ve svižném tempu. Hosté aktivně napadli rozehrávku domácích a vytvořili si i několik příležitostí, které však nevyužili. Do vedení tak šel jejich soupeř, kdy po přesném centru Kostrouna hlavičkoval Mazáč a otevřel skóre utkání na 1:0. V 19. minutě po další standartní situaci hostů opět udeřili domácí. Po rychlém brejku se blýskl Pavel Benda, centrem našel volného Homolku a ten hlavou uklidil míč do brány. Do další velké příležitosti se dostal opět rychlonohý Benda, kdy od poloviny hřiště běžel sám na brankáře, ale minul branku hostů. Skóre se tak měnilo ve 23. minutě, kdy rozehrávku hostů vystihl Tomáš Mazáč a dal svůj druhý gól. V závěru první půle zkorigovali hosté na 3:1, když se po rychle rozehraném autovém vhazování prosadil Žák.

Lídr si došel pro další body.

Druhý poločas začal slibně pro domácí barvy, v 50. minutě, po pěkně zahraném rohovém kopu Homolky, zvýšil vedení Tomáš Mazáč, který dovršil svůj další hattrick. Nejlepší střelec domácích a rovněž celé soutěže si připsal již 19. trefu do černého. Dál se hrál vyrovnaný, otevřený fotbal – hosté se snažili s utkáním ještě něco provést. To se jim povedlo po standardní situaci a díky nepozornosti domácí obrany. Hostující kapitán si zpracoval ideálně míč v pokutovém území a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Gól hosty nakopl a najednou jich bylo plné hřiště. Vyústěním tohoto tlaku byl přísně odpískaný pokutový kop v jejich prospěch. Nečas penaltu proměnil a snížil na 4:3. O pět minut později se situace opakovala na druhé straně. Po faulu brankáře na Homolku si s nabídnutou šancí zkušeně poradil Naniáš a poslal lídra do dvougólového vedení. Hned minutu na to bylo pro pelhřimovské ještě lépe. Po skrumáži ve středu pole se nejlépe zorientoval domácí Benda, který krásně předložil míč k zakončení pro Vojtěchu Poulovi. Ten tváří v tvář hostujícímu brankáři zachoval klidnou hlavu a střelou na přední tyč svou šanci zužitkoval. Pelhřimovští měli ještě jednu příležitost na zvýšení náskoku díky pokutovému kopu po faulu na Mazance. Exekutor Naniáš však v 85. minutě mířil nad branku a pokladník domácí kabiny mu jistě vystaví účet. Tečku za tímto bláznivým utkáním udělali hosté, protože se v nastaveném čase prosadil hlavou po poslední standardní situaci novoveský Žák.

Diváci, kteří zavítali v nedělním odpoledni na tento zápas, určitě nelitovali. Utkání, které nabídlo deset branek se vidí málokdy, trenéři mohli být spokojeni s ofenzívou, méně už asi s defenzivní prací svých svěřenců. Velkou kaňkou je zranění domácího stopera Rejthara, na konci utkání musel nuceně střídat také defenzivní štít Kostroun

FK Maraton Pelhřimov
Tomáš Mazáč (hráč): ,,Bylo to pro nás těžké utkání, Nová Ves na nás nastoupila, napadala a sbírala všechny odražené míče. Do zápasu jsme se dostávali a nakonec se nám podařilo proměnit šance a jít do klidného vedení. Po poločase ale přišlo snížení až na 4:3, což nás ale nepoložilo a dali další gól a postupně si došli za vítězstvím. Máme 3 body s těžkým soupeřem a držíme si šestibodový náskok. Co nás ale mrzí jsou obdržené góly, je to škoda."

L. Holický [-] - J. Homolka [-] , J. Rejthar [-] (29. J. Kordík [-] ) , M. Skořepa [-] , M. Naniáš [-] - M. Kostroun [-] (71. D. Viktora [-] ) , D. Poul [-] , V. Poul [-] (78. T. Mazanec [-] ) - L. Bednář [-] (65. J. Chadim [-] ) , T. Mazač [-] (89. M. Šimák [-] ) , P. Benda [-]