12.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2019-2020

--

--

--

--

Favorit a lídr soutěže připisuje další body, hostující Pelhřimov vykradl Speřice.

22

Vyrovnaný poločas

V sobotu zavítali pelhřimovští na hřiště do Speřic, kde je nečekalo vůbec jednoduché utkání. Jednalo se o souboj týmů z horní poloviny tabulky, hostitelé se navíc mohli pochlubit nejlepší bilancí ze všech týmů KP v utkáních na domácím stadionu.
Úvod utkání patřil hostům z Pelhřimova, kteří svůj počáteční tlak zužitkovali už v 9. minutě. Po standardní situaci Michala Naniáše, zakončoval osamocený Kostroun střelou na přední tyč a poslal svůj tým do vedení 0:1. Poté se utkání odehrávalo především ve středu hřiště, hosté se snažili hrozit dlouhými nákopy za obranu. Největší šanci domácích po rohovém kopu zlikvidoval bravurně Lukáš Holický. Konec prvního poločasu byl plný důrazných soubojů, k větším šancím se ani jedno mužstvo už nedostalo. Do kabin se tedy šlo za výhodnějšího stavu pro hostující Pelhřimov, který měl výhodu jednobrankového vedení.

Pelhřimov kontroloval vítězství.

Druhá půle se odehrávala ve vysokém tempu, hráči podstoupili plno osobních soubojů, ale k významnějšímu ohrožení obou brankářů nedocházelo. V 64. minutě přehnal svůj důraz domácí hráč Vlček, obdržel červenou kartu za surový zákrok na brankáře Holického. V 71. minutě po autovém vhazování Homolky, prodloužil Chadim míč za sebe na Mazáče, který postupoval sám na brankáře Žáčka. Zvolil své oblíbené zakončení, bezmocnému brankáři domácích udělal kličku a dával do prázdné brány na 0:2. V 75. minutě rozehrával rohový kop Vojtěch Poul domluveným signálem na Michala Naniáše, ten z prvního dotyku vystřelil. Jeho pumelici domácí brankář vyrazil před sebe, kde se Jakub Rejthar snažil placírkou dorazit míč do sítě. Jeho střela však skončila na břevně domácí svatyně. V 80. minutě svého spoluhráče napodobil David Viktora, po jeho zakončení z hranice pokutového území orazítkoval míč stejnou část brankové konstrukce. Posledních deset minut se dohrávalo v poklidu, hosté si vítězství pohlídali a připsali tak na svůj účet další tři punkty.

TJ Dálnice Speřice
Jiří Holenda ml. (hráč): Zápas byl hodně moc emotivní až někdy hnusný z obou stran...o zápase rozhodla bohužel zasloužená červená. Měli by jsme se zamyslet, nad tím, jak chceme hrát, protože poslední zápasy to fakt nejde....

FK Maraton Pelhřimov
Lukáš Holický (brankář): Do Speřic jsme jeli jako lídr tabulky pro tři body. Výhra se nerodila snadno, dali jsme rychlý gól a pak se hra odehrávala hlavně mezi vápny a byla plná osobních soubojů. My jsme si během zápasu vytvořili 4 šance, ze kterých jsme dali dva góly, hráči Speřic si vytvořili jednu, možná dvě šance, které nevyužili. Největší zlom zápasu asi přišel, když domácí Vlček zajel úplně zbytečně ostrým skluzem do mě a podle mého byl po zásluze vyloučen. A teď nás čeká zápas podzimu proti Nové Vsi, kterou chceme doma porazit a udržet si minimálně šestibodový náskok na ostatní soupeře ze špice tabulky.

A. Žáček [-] - D. Moravec [-] , M. Štěpánek [-] , P. Moravec [-] , M. Fukan [-] (78. M. Maděra [-] ) - M. Eremiáš [-] (71. J. Moravec [-] ) , D. Vlček [-] , D. Jančík [-] , J. Holenda [-] - P. Soukup [-] (62. P. Honzárek [-] ) , P. Svoboda [-]

L. Holický [-] - J. Homolka [-] , M. Naniáš [-] , M. Skořepa [-] (86. M. Šimák [-] ) , J. Rejthar [-] - V. Poul [-] (76. D. Viktora [-] ) , D. Poul [-] , J. Vlk [-] (45. T. Mazanec [-] ) , M. Kostroun [-] - T. Mazač [-] , L. Bednář [-] (69. J. Chadim [-] )

ŽK: 40. D. Moravec , 42. D. Jančík , 90. M. Štěpánek - 40. V. Poul , 41. J. Vlk , 87. J. Rejthar . ČK: 64. D. Vlček .