9.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. C, 2019-2020

FOTO & VIDEO: Volduchy nedaly Malesicím šanci!

7. D. Rieger , 10. D. Rieger , 31. J. Bron , 36. J. Černý , 49. J. Straka - 54. J. Svoboda
11

Na zápase fotil Michal Straka. Report a video zaslal Jan Vild. Děkujeme!

Domácí po půli vedli

Video z děkovačky ZDE.

Volduchám se v letošní sezóně zatím příliš nedaří. V posledním kole sice odehrály vyrovnané utkání v Plasích, vrátily se však bez bodů. A tak bylo potřeba zabrat v domácím zápase proti Malesicím.

Hřebenáři se doma představili netradičně v černých dresech, neboť hosté přijeli v bílé sadě... Úvod měli Voldušští přímo famózní. Už ve druhé minutě hrozil Jan Černý, zblízka ale pálil jen do gólmana Homolky.  V 7. minutě už voldušský kotel posílený o pražské FKV Ultras poprvé jásal. Přibík skvěle vysunul na pravé straně Jana Černého, ten poslal střílený centr před bránu, kde se ranou pod víko prosadil Rieger – 1:0! Uběhly sotva tři minuty a stadion pod Chlumem znovu burácel. Po chybě hostující defenzivy se ocitl před gólmanem zcela osamocený Rieger a opět neomylně skóroval – 2:0! Začátek doslova z říše snů. Volduchám se konečně povedlo to, co se jim nedaří od startu sezóny. Proměnit v úvodu své šance a naladit se tak na vítěznou jízdu. Volduchy kontrolovaly hru a další políček Malesicím uštědřily v 31. minutě. K odraženému balónu se daleko před vápnem dostal Bron a parádní dělovkou div neprotrhl síť – 3:0! O dvě minuty později se poprvé více do akce zapojil také voldušský gólman Fous, který bezpečně kryl dalekonosnou ránu Malesic. Ve 35. minutě mohl Bron přidat svůj druhý gól. Jeho „parabolicu“ však skvělým zákrokem zneškodnil Homolka. V minutě 36. už ale opět tribuna vařila. Rieger unikl hostující obraně, po zasekávačce předložil míč Janu Černému, který korunoval výkon v prvním poločase čtvrtým gólem v malesické síti – 4:0!

Domácí si vedení pohlídali

Druhou půli otevřela velká příležitost Malesic, gólman Fous ale dokázal na střelu zblízka hbitě zareagovat a na brankové čáře nakonec balón lapil do rukavic. Ve 49. minutě se zdálo, že střelecké hody domácích budou pokračovat.  Rieger se výborně proháčkoval až do vápna Malesic a pálil do tyče. Odražený míč uklidil hlavou do brány Jiří Straka a Volduchy vedly už 5:0! Skvělí voldušští fanoušci byli v euforii, kterou neutnulo ani snížení Malesic v 54. minutě. To se prosadil hostující kanonýr Svoboda a korigoval stav na 5:1! Zbytek zápasu už příliš vážných akcí nepřinesl. Volduchy polevily, Malesice se dostaly více do hry, ale Fous žádnou vážnější akci týmu od Plzně řešit nemusel. Asi patnáct minut před koncem se pak zranil probuzený voldušský střelec Rieger a musel být vystřídán. Nad jeho startem v příštím duelu visí otazník...

Volduchy konečně zabraly a hlavně hráči konečně proměnili svoje šance, což byla do teď největší bolest voldušského týmu. Velký dík patří nejen hráčům, ale i skvělým fanouškům. Ti hnali domácí fotbalisty neúnavně celý zápas a na závěr si mohli užít povedenou děkovačku. Cenné vítězství s nebezpečnými Malesicemi teď ale musí konečně Hřebenáři potvrdit také venku.  V příštím kole míří na půdu Rakové, Malesice přivítají béčko Slavoje Mýto.