13.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2019-2020

--

Luby si poradily s Plzencem

27. J. Cole , 49. J. Cole , 68. J. Havlíček , 88. J. Cole
20

Luby doma prohrály pouze se silnými Žichovicemi, jinak jsou doma bez zaváhání. Ve stejném trendu chtěli pokračovat i v utkání se soupeřem ze Starého Plzence, který horko-těžko sbírá body a zatím se s devíti body krčí na předposledním místem tabulky.

Pěší fotbal

První poločas moc pěkného fotbalu nepřinesl. Oba týmy hrály až nad míru pohodlně, že se do výrazných šancí dostávaly sporadicky a trenér domácích to trefně nazval "pěším fotbalem". Až zhruba po 20. minutě se začalo více přiostřovat a přibývalo šancí. Domácí několikrát do přestávky podržel výbornými zákroky brankář Hromada. Mezitím se fanoušci dočkali i vstřelené branky. Změnu skóre obstaral lubský útočník Jerome Cole. Do přestávky se ještě 3x zažlutilo, konkrétně pro domácího Skýpala a hostujícího MenšíkaVávrem

Jerome Cole střílí hattrick

Na začátek druhého poločasu byli lépe nažhavení domácí. Už ve 49. minutě se měnilo skóre, když opět přesně zamířil Jerome Cole - 2:0. Před vstřelenou brankou ještě obdržel žlutou kartu hostující zkušený hráč Tomáš Pata a jelikož v 58. minutě viděl od sudího Štěpána žlutý kartónek podruhé, musel jít předčasně do sprch. Oslabený Plzenec ještě několikrát pohrozil, ale Hromada všechny pokusy pokryl. A když v 68. minutě na 3:0 navyšoval domácí Jan Havlíček, bylo hotovo. Zápas už se jen dohrával. Pár minut před koncem se ještě do poslední velké šance domácích dostal cizinecká akvizice v lubském dresu, Jerome Cole, šancí nepohrdl a vstřelil svůj třetí gól v utkání.

TJ Start Luby
Radek Pikhart, trenér domácích: První poločas bych nazval "pěší fotbal", a to z obou stran. Jakoby mužstva nechtěla hrát. Když už se tempo rozjelo, podržel nás několikrát náš brankář. Ve druhé půli přišlo naše zlepšení a svou aktivitou a důrazem jsme nutili soupeře chybovat, z čehož vyplynula i červená karta pro hostujícího hráče. Po brankách Coleho jsme se uklidnili, hráli to své a výsledek si pohlídali dalšími brankami.

V. Hromada [-] - A. Čížek [-] , K. Křížek [-] , J. Cole [-] , P. Kvítek [-] (67. J. Havlíček [-] ) , T. Bureš [-] , J. Holý [-] (81. H. Pikhart [-] ) , J. Skýpala [-] (76. M. Sysel [-] ) , V. Koželuh [-] , T. Votava [-] , M. Šůs [-]