12.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2019-2020

5. K. Bouše , 14. J. Lev , 66. J. Řapek , 70. M. Černý (p.) - 50. M. Chaloupka
21

Rokycany B roli favorita zvládly. Proti deseti hráčům to navíc měla být povinnost, i když se nevyvíjela úplně snadno.

Svéradice zaparkovaly autobus, aby nedostaly moc branek

Vzhledem k početní převaze domácího mužstva se předpokládal jednoznačný průběh a výsledek s vysokým rozdílem ve skóre. S tím už měly Svéradice z prvních dvou kol zkušenost, když dostaly celkem 22 branek. Tomu chtěly už od prvních minut zamezit a tak se hrálo vesměs na jednu bránu a Svéradím bránili všichni hráči na hřišti. Jako první se v 5. minutě prosadil Bouše a o deset minut později ho následoval Lev. Rokycany vedly 2:0, ale namísto aby pokračovaly ve své hře, přizpusobovaly se soupeři a hrálo se hodně "lážo-plážo". Do přestávky tak žádná branka už nepadla a pro hosty to byla jistě úleva.

Chaloupka chtěl nastartovat k obratu

Jak skončil první poločas, začal druhý. A přesně to se domácím brzy vymstilo. Jejich lehkovážnost a pohodovost umožnila hostům vytvořit si dostatek prostoru a v 50. minutě úspěšně zakončit. Na konci akce byl Chaloupka. Následovalo domácí střídání a káravé pokyny ze střídačky směrem k hráčům. Domácí to nakoplo, další obdržení branky nepřipustili a začali opět úřadovat oni. V 66. minutě se prosadil Řapek a v 70. minutě po penaltovém kopu Černý. Ten o pár minut šel taky střídat a do hry nastoupil i na posledních 15 minut domácí trenér, Zbyněk Drozda. Jemu, ani nikomu jinému už se však skórovat nepodařilo, a tak utkání skončilo 4:1.

FC Rokycany B
Zbyněk Drozda, trenér domácích: Velmi těžké utkání i když skóre naznačuje něco jiného. Soupeř přijel v 10 hráčích a ti poctivě bránili a čekali na naše chyby. Zaslouženě jsme vyhráli, i když jsme neproměnili několik šancí a hra nebyla podle mých představ.

FK Svéradice
Marcel Voříšek, trenér hostů: Hráli jsme v 10 lidech a tak jsme přijeli zápas spíš odbránit. Vzhledem k našemu stavu jsem s výsledkem celkem spokojený. Po vstřelené brance jsme doufali třeba v náhodný rohový kop, ale tolik štěstí při nás nestálo. Musíme zase zabrat doma. Děkuji klukům z "B" týmu, kteří nám pomohli.

M. Wohlmuth [-] - D. Kulle [-] , J. Lev [-] (62. M. Radošovský [-] ) , K. Bouše [-] , M. Kužma [-] , M. Černý [-] (75. Z. Drozda [-] ) , J. Kořínek [-] (66. F. Stejskal [-] ) , J. Řapek [-] , T. Pliml [-] , J. Ječmen [-] , M. Chmelíř [-]

M. Soukup [-] - J. Netušil [-] , S. Makovec [-] , E. Bouše [-] , M. Hájek [-] , M. Heimlich [-] , M. Chaloupka [-] , V. Brůha [-] , D. Klas [-] , T. Valach [-]

ŽK: 68. M. Chaloupka .
Hráči zápasu: K. Bouše - M. Chaloupka .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Duda Václav - LIŠKUTÍN Antonín, VOCELKA Milan.