12.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2019-2020

--

--

Plzenec se bodově odpoutal od Žihle, které nadělil na cestu 4 branky

21

Souboj posledních dvou mužstev mohl dopadnout jakkoliv. Využije Plzenec domácího prostředí, nebo se Žihle konečně chytne? První možnost byla správně.

Tři rychlé branky a bylo po zápase

Ani jeden tým do zápasu nenaskočil špatně. Hrála se otevřená hra na obou stranách, ale vytvořené šance se dlouho nevyužily. Za domácí v obraně ordinovala dvojice stoperů KošťálPata, kteří žádné pochybení obrany nedopustili. První branka padla až ve 36. minutě, a to do sítě hostů, když se trefil Menšík. Skóre 1:0 dlouho nevydrželo, bohužel v neprospěch Žihle, která opět inkasovala. Ve 39. minutě se prosadil Brejcha a aby toho nebylo málo, tak o 3 minuty později za to vzal i Havlíček, který navyšoval už na 3:0. Rychlá branková smršť hosty úplně odrovnala a byli rádi, že mohou jít do kabin.

Plzenec kontroloval utkání

Druhý poločas už byl volnější a jelikož i zápas probíhal bez karet, bylo jen ze zápisu poznat, že za otěže hostů není nikdo schopen vzít a tým jakkoliv nakopnout. Nevýrazná hra vyhovovala domácím, kteří utkání dohrávali a ve 72. se jim podařilo vedení ještě navýšil. Přesně vystřelil střídající Zelinka. Výsledek 4:0 byl jasným obrázkem toho, když se jeden tým během chvíle složí a nikdo není u pomyslného kormidla, aby zavelel k útoku. Takto se body sbírají jen velmi těžko.

SK Starý Plzenec
Martin Košťál, hráč domácích: Do 30. minuty to bylo celkem vyrovnané utkání, možná s více šancemi na straně hostů, ale naše tři rychlé branky je položily. Druhý poločas se jen dohrával. Pro nás důležité body.

TJ Slavoj Žihle
Robert Otcovský, trenér hostů: Zhruba půl hodiny jsme měli více ze hry, ale své šance jsme nedotáhli do konce. Bohužel pak padly rychlé branky a kluci už nebyli schopni odpovědět. Sráží nás psychika, jakmile obdržíme branku. Poté už se jen dohrávalo.

M. Vykoupil [-] - J. Eliáš [-] , J. Sedlák [-] (82. L. Štěpán [-] ) , M. Košťál [-] , P. Batěk [-] , M. Pícka [-] , P. Menšík [-] (46. L. Zelinka [-] ) , T. Pata [-] , T. Mašek [-] (73. D. Diviš [-] ) , O. Havlíček [-] , P. Brejcha [-] (88. F. Hyťha [-] )

J. Štěpánek [-] - J. Sefzig [-] , J. Brož [-] (37. J. Hána [-] ) , P. Pfeifer [-] (46. D. Kunt [-] ) , T. Přibyl [-] , L. Milan [-] , R. Otcovský [-] , O. Čapek [-] , M. Morgenstern [-] , J. Čapek [-] , L. Brož [-]

Hráči zápasu: M. Košťál , P. Menšík .
Počet diváků: 72. Rozhodčí: Homr Michal - BURDA Václav, SMITKA Josef.