11.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2019-2020

--

--

Kralovice po šesti prohraných zápasech konečně naplno bodovaly

19

Mochtín má nevyzpytatelnou formu a Kralovice posledních šest zápasů nevyhrály. Tentokrát si však do Mochtína přijely pro plný počet bodů a bodově se tak trochu vzdálily posledním příčkám.

Kralovice nasadily vysoké tempo

První šanci utkání měl Mochtín již ve 3.minutě, ale střelu T. Velka z 20 metrů hostující golman stačil vyrazit na rohový kop. Pak následovala vyrovnaná pasáž, a to až do 13. minuty, kdy Mochtín ztrácí míč na vlastní polovině, hosté jdou do přečíslení a pohotově Pánkem zakončují - 0:1. A stejná chyba přichází o pouhých osm minut později. Hosté opět lehce získávají míč, jdou do brejku a v zakončení se opět nemýlí - Bulín navyšuje skore na 0:2. Mochtín se oklepal, zkoušel se prosadit v ofenzivě, ale hosté hráli v obraně s přehledem. Do zakončení pouští jen J. Čeledu ve 25. minutě, ale jeho střela bránu netrefuje. Naopak na druhé straně mají hosté v závěru poločasu další velké příležitosti skórovat a jen díky bravurních zákroků golmana Blahníka se stav utkání nemění.

Hosté přidaly další dvě branky, domácí jen v závěru upravili

Do druhého poločasu vstoupil Mochtín s odhodláním rychle vstřelit kontaktní gól a se zápasem pak následně něco udělat. Soupeř byl zatlačen do defenzivy, bránil se však úspěšně. Dopředu hrál jen na brejky. V 53. minutě se hosté po delší době dostávají opět před branku Mochtína a ze zcela nevinné šance opět skorují. Autorem gólu ze skrumáže na 0:3 je Lavička. Kralovice jsou na koni, Mochtín v totálním útlumu. Toho hosté využívají, v 56. minutě trefují břevno a v 64. minutě upravují z dalšího brejku na 0:4 střídajícím Dušičkou. Na "bura" měli hosté zaděláno v 77. minutě. Po další rychlé brejkové akci zakončují z blízka, ale domácí brankář svůj tým podržel a střelu ze 7 metrů vyráží mimo nebezpečí. Mochtín se pokouší alespoň o čestný úspěch, a to se mu daří až v samotném závěru zápasu, kdy se po centru T. Velka hlavou prosazuje Jiří Dolejš. V 89. minutě upravuje na konečných 1:4.

TJ Sokol Mochtín
Karel Šot, předseda TJ Mochtín: Nedělní zápas se Sokolem Kralovice se našemu áčku vůbec nevydařil. Soupeř ze spodku tabulky v Mochtíně překvapil, vyhrál 1:4, odvezl si hodně cenné 3 mistrovské body. Náš tým musí zabojovat příští sobotu v Kaznějově.

M. Blahník [-] - J. Žiak [-] , J. Dolejš [-] , J. Čeleda [-] , V. Pretzelmayer [-] (61. J. Šafránek [-] ) , J. Bejvl [-] , T. Vichr [-] , D. Gajdušek [-] (82. P. Švátora [-] ) , T. Velek [-] , S. Strejc [-] (60. J. Osvald [-] ) , Z. Smolík [-]