10.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2019-2020

--

Rokycany B ve velmi těžkém utkání vybojovaly všechny body

37. J. Ječmen , 50. O. Varga (p.) - 15. J. Žiak
17

Na rokycanském hřišti se potkala domácí rezerva s týmem z Mochtína. Hra neodpovídala postavení v tabulce, ale domácí nakonec získali všechny tři body.

Vyrovnaná první půle

V prvním poločase to byla vyrovnaná partie, která skončila smírně 1:1. Mochtín šel do vedení v 15. minutě, kdy svůj průnik domácí obranou proměnil v gól Jan Žiak. Domácím se ale ve 36. minutě podařilo srovnat na 1:1 Ječmenem šťastnou brankou, když centr z volného přímého kopu odhlavičkoval Bejvl do domácího hráče, od kterého se míč odrazil do brány Mochtína.

Zápas rozhodla smolná ruka ve vápně

Po přestávce poslali domácí do hry dva nové muže, kteří oživili její hru. Domácí byli sice více na míči, ale více šancí na vstřelení branky měl Mochtín. Ve 49. minutě uniká domácí obraně Čeleda, posílá do šance Šafránka, ale ten trefuje jen tyč domácí brány. Pro hosty smůla, protože z protiútoku domácí získávají výhodu pokutového kopu, za smolnou ruku stopera Staňka. Proměnil ji Varga a domácí šli do vedení 2:1. Mochtín se pak snažil alespoň o remízu, která by tomuto vyrovnanému zápasu určitě slušela nejvíce, ale nevyšlo to. Smolík i Velek sice nastřelili tyč domácí brány, ale to na vyrovnání nestačilo. Tři body zůstaly v Rokycanech a domácí rezerva si upevnila vedoucí pozici v tabulce.

FC Rokycany B
Zbyněk Drozda, trenér domácích: Utkání bylo náročnější, než jsme si původně představovali a než jsme chtěli. Zejména z důvodu, že jsme nevyužili pasáže zápasu, kde jsme byli jasně lepší - zejména prvních dvacet minut obou poločasů. Vytvořené šance jsme nedokázali proměnit. Zápas byl vyrovnaný a tři body jsme spíš ubojovali.

TJ Sokol Mochtín
Karel Šot, předseda TJ Mochtín: Domácí měli opticky více ze hry, ale na šance byl lepší Mochtín. Bohužel, hraje se na góly a ne na šance. Ty dali domácí dva, Mochtín jen jeden, i když jsme třikrát trefili tyč domácí brány.

M. Wohlmuth [-] - J. Řapek [-] , J. Ječmen [-] , M. Chmelíř [-] , J. Klír [-] - J. Kořínek [-] (46. J. Laubr [-] ) , O. Varga [-] , T. Pliml [-] - K. Bouše [-] (70. B. Vašíček [-] ) , J. Lev [-] (80. D. Kulle [-] ) - D. Kroc [-] (46. M. Kužma [-] )

M. Blahník [-] - J. Čeleda [-] , V. Pretzelmayer [-] , P. Staněk [-] (69. J. Dolejš [-] ) , Z. Smolík [-] , T. Vichr [-] , D. Gajdušek [-] , T. Velek [-] , J. Šafránek [-] (63. S. Strejc [-] ) , J. Žiak [-] , J. Bejvl [-]

ŽK: 25. D. Kroc , 47. J. Klír , 65. J. Laubr , 73. O. Varga , 84. T. Pliml - 84. J. Čeleda . ČK: 89. J. Čeleda .
Hráči zápasu: M. Wohlmuth - J. Žiak .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Štěpán Zdeněk - HESSOVÁ Tereza, ČERMÁK Vladimír.