15.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2019-2020

--

--

V boji o druhé místo uspěla Lhota

28

Poslední kolo podzimní části KPM přineslo velice zajímavý souboj mezi Stříbrem a Lhotou. Oba celky okupují ty nejvyšší příčky tabulky. Domácí se pyšní nejvyšším počtem vstřelených branek, zatímco hosté inkasovali pouhých 11 gölů, což je nejméně v soutěži..

Chyba hostů znamenala těsné vedení Baníku

První poločas byl z obou stran nepřesný, docházelo k častým soubojům a gólmani byli na obou stranách téměř bez práce.

V 18. minutě se po chybě hostujících hráčů, kteří propadli po hlavičkovém souboji, dostal do zakončení Tůma a přesnou střelou překonal Böhma.

Skóre se již do konce úvodní pětačtyřicetiminutovky neměnilo a domácí odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Obrat dokonal Kotrnoch

Lhota vstoupila do druhého poločasu velice aktivně a po zásluze srovnala se Stříbrem krok. Nádhernou fotbalovou akci zakončil do zpola odkryté branky Křížek.

Hráči Baníku jakoby se začali bát o výsledek a téměř to jediné, k čemu se zmohli, byli delší nákopy na útočníky. Ti však měli vzhledem k výborně hrajícím stoperům hostů těžkou úlohu.

V 64. minutě využil závaru ve vápně domácích Kotrnoch a Hruška se jen ohlédl, jak kulatý nesmysl plachtí vstříc síti.

Na tahu tak byl Baník, který měl zhruba půl hodiny na vyrovnání.

Komplikace přišla v 83. minutě. Střídající Mikulovský se dostal do potyčky s kapitánem Kohoutem. Ten se po vzájemné konfrontaci octl na zemi a sudí Bureš ukázal stříbrskému čahounovi červenou kartu.

Zbytek utkání si již Lhota pohlídala a zvítězila 2:1

TJ Sokol Lhota
Petr Nykles, trenér hostí: Jeli jsme do Stříbra s vědomím, že domácí na jejich půdě doposud neokusili porážku. Navíc nám vypadli někteří kluci ze sestavy a Martin Matas musel hrát pod práškama. První poločas jsme začali hodně ustrašeně, byli jsme zalezlí a hodně jsme kazili. Soupeři jsme navíc nabídli gól po naší chybě. Ve druhé půli se naše hra zlepšila, vypracovali jsme si snad pět vyložených šancí, z nichž jsme proměnili dvě a po zásluze bereme tři body.