14.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2019-2020

--

Domažlice se trápily s Holýšovem

59. M. Manowetz (p.) , 90. V. Šperl - 21. P. Javorský , 90. R. Čadek
28

Vzhledem k tabulkovému postavení byli jasným favoritem hosté, kteří se v případě výhry mohli posunout do čela tabulky KPM. Benfika byla navíc doplněna o hráče áčka - Teršla s gólmanem Švihoříkem a Holýšov tak čekala opravdová zkouška ohněm..

Do vedení šli hosté

Aktivněji začali podle očekávání hráči Domažlic a jejich úsilí přineslo ovoce v podobě branky Javorského z 21. minuty.

Vstřelený gól však hosty uspokojil až příliš, naopak Holýšov začal být velice nebezpečný.

Po gólu volající brejky však domažlická defenziva ustála a poločas tak skončil nejtěsnějším rozdílem.

Zranění kapitána Javorského zastínilo závěrečné góly

Domácí se za mohutné podpory svých příznivců hnali za vyrovnáním. V 59. minutě po nedůrazu chodské obrany odpískal sudí Ruda pokutový kop. K tomu se postavil Manowetz a srovnal na 1:1.

V 89. minutě přišel nepříjemný okamžik pro všechny přítomné. Hrající trenér Javorský byl ze hřiště odnesen na nosítkách, což na fotbalových trávnících opravdu vidět nechceme.

Místo něj naskočil na poslední minuty Čadek, kterému se v nastavení povedlo skórovat a vypadalo to, že si Domažlice odvezou všechny body.

Drama však dokonal Šperl, který o minutu později rozvlnil síť po standartní situaci a na řadu tak přišly pokutové kopy.

Chodové si odvážejí dva body

Šťastnějším celkem byli hosté, kteří tak na půdě Holýšova vybojovali bod navíc a vzhledem k zaváhání Stříbra a Horní Břízy se Benfika posouvá do čela KPM.

TJ Jiskra Domažlice B
Roman Pekhart, asistent trenéra hostí: Zápas jsme začali aktivně dle toho co jsme si řekli v kabině před zápasem . Naše úsilí bylo završeno prvním gólem v síti domácích . Domácí jsme do vstřeleného gólu k ničemu důležitému nepustili . Bohužel po vstřelené brance jsme vypadli z naší hry a soupeř nám ukázal , že i on umí zakončovat a být nebezpečný . Poločas jsme tedy završili s náskokem jedné branky. Ve druhém poločase jsme byli nedůrazní, což už se nám několikrát stalo osudným, a byl proti nám nařízen pokutový kop, který domácí proměnili. Za stavu 1:1 se hra přelévala a vyložené šance si vypracovávali domácí . Když jsme se nadechovali k poslednímu náporu, tak nám byl zraněn hrající trenér Pavel Javorský a musel být odnesen ze hřiště ma nosítkách. Střídání nám paradoxně pomohlo, jelikož jsme v nastavení vstřelili druhou branku . Bohužel ani tu jsme nedokázali udržet a po standardní situaci soupeř srovnal a šlo se do penalt, kde jsme byli šťastnější. Za dva body z derby jsme rádi, ale důležitější je, že je Pavel v pořádku, za což jsme vděční.