14.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2019-2020

--

Bolevec udělil Rapidu lekci z produktivity

14. D. Matějka , 32. D. Kořenek - 23. J. Hibler (p.) , 45. M. Zítek , 59. M. Bublík , 67. M. Bublík , 72. D. Humpál
26

Souboj celků, kterým poslední dvě kola KPM nevyšla, nabídl hned sedm branek a v samém závěru i červenou kartu pro borce z domácích řad..

Poločas přinesl čtyři branky

V úvodu byli aktivnější hráči Bolevce, paradoxně se ale síť rozvlnila na straně druhé. Po rohovém kopu se míč dostal až k Harmadymu, který ho připravil do palebné pozice pro Matějku a ten se štěstím propálil změť těl ve vápně hostů.

Bolevec se brzy dočkal vyrovnání. Přísnou penaltu, kterou nařídila sudí Mifková, s přehledem proměnil Hibler.

Domácí si vzali vedení zpět v 32. minutě. Po další standartní situaci si odražený balón našel Kořenek a zapsal se do listiny střelců.

Hned o minutu později přišla další obrovská šance Rapidu. Harmady přesným rohem oslovil Matějku. Ten však orazítkoval jen břevo.

V posledních vteřinách rozjeli hosté slibný brejk, který do prázdné branky zakončil Zítek a poločas tak skončil 2:2.

Rychlé brejky dovedly hosty ke třem bodům

Bolevec se poprvé dostal do vedení v 59. minutě. Bublík ukázal své fotbalové kvality a krásným lobem překonal bezmocného Lišku.

Rapid poté musel hru otevřít a vsadit vše na jednu kartu. Obrana hostů spolu s gólmanem Kalčíkem však odolávala.

V rozmezí 67. a 72. minuty se hned dvakrát, pokaždé z rychlého brejku, radovali hosté a bylo po zápase. Svůj druhý gól přidal nejprve Bublík, druhým střelcem byl Humpál.

V závěrečných minutách přišel velmi tvrdý zákrok na Matějku, který pro sebe okomentoval Klekner a k překvapení všech mu rozhodčí Mifková ukázala červený kartónek.

To bylo ze zápasu vše a Bolevec si připisuje tři body po výhře 5:2.

SK Rapid Plzeň
Daniel Matějka, hráč domácích: Místo, abychom šli do vedení 3:1, tak dostaneme trestuhodný vyrovnávající gól v nastavení prvního poločasu. Druhý poločas už obehraná písnička v podobě fotbalové křeče a soupeře, který zužitkuje každý protiútok v branku. Každopádně ještě zbývá jedno kolo na horké půdě v Meclově a celá druhá polovina sezóny, na kterou se během zimy poctivě nachystáme.

J. Liška [-] - D. Kořenek [-] , M. Žemlička [-] , J. Šmíd [-] (74. K. Veber [-] ) , J. Šindelář [-] , J. Harmady [-] , M. Čupalka [-] , R. Klekner [-] , P. Filipčík [-] (74. J. Kadlec [-] ) , L. Hajšman [-] , D. Matějka [-]