12.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2019-2020

--

Překvapení kola se zrodilo v Tlumačově

29. M. Wolf , 42. L. Leitl (p.) , 44. L. Leitl - 55. P. Javorský (p.)
26

Derby na Chodsku mezi Tlumačovem a domažlickou rezervou sledovalo fantastických 350 diváků. K vítězství dokráčeli za mohutné podpory svých příznivců domácí, kteří rozhodli už v prvním poločase..

Poločas snů pro Tlumačov

Domácí byli pořádně namotivovaní a hladoví po třech bodech a na hřišti to bylo znát. Za aktivitu byli hráči Tlumačova odměněni vedoucí brankou z 29. minuty. Chybičky gólmana Brataniče využil Wolf a upravil skóre zápasu na 1:0.

Zlomový okamžik přišel v posledních pěti minutách první půle. Velice aktivní Leitl na kraji zálohy se totiž dokázal hned dvakrát prosadit a v poločase to tak bylo už 3:0.

Javorský dokázal pouze snížit

Hosté se ve druhém dějství snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat, avšak domácí byli ve skvělém rozpoložení a technicky skvěle vybavené hráče Domažlic dokázali téměř eliminovat.

V 55. minutě se podařilo snížit Javorskému, který proměnil nařízený pokutový kop.

Více toho však domažlická rezerva nestihla a derby ovládli hráči Tlumačova 3:1.

TJ Start Tlumačov
Michal Frček, hráč domácích: Do zápasu jsme šly oba týmy v rozdílných náladách. Jiskra byla jasným favoritem a my jsme po několika porážkách snili o zlom v mizerných výsledcích. V úvodu utkání, ale bylo jasné, že Domažlicím nedarujeme ani centimetr hřiště zadarmo. Po malé chybě golmana Jiskry byl nejdůraznější Martin Wolf a šli jsme do vedení. Následně se 2x trefil Luděk Leitl a s poločasem 3:0 jsme byli nadmíru spokojeni. V druhém poločase byl obraz zápasu podobný. Domažlice se snažily hrát technicky, ale na naše bojovné rozpoložení to bylo málo. Zápas už pouze korigoval Javorský z penalty. Doufám, že se k nám po těžké výhře smůla obrátí zády a snad se nám už konečně všichni uzdraví.

J. Touš [-] - D. Žák [-] , J. Malík [-] , J. Minařík [-] , F. Copák [-] (89. R. Šindelář [-] ) , T. Šindelář [-] (90. M. Frček [-] ) , M. Wolf [-] (82. L. Hruška [-] ) , M. Tesař [-] , J. Korelus [-] , M. Džugan [-] (85. J. Brichcín [-] ) , L. Leitl [-]