10.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2019-2020

--

Lhota nadělila bůra Bolevci

44. J. Šroubek , 49. O. Kotrnoch , 60. J. Langer , 67. J. Kohout (p.) , 74. M. Matas - 89. J. Hibler (p.)
27

V tomto zápase byli velkým favoritem domácí, kterým tato sezóna KPM zatím vychází výtečně a mohou se pyšnit nejnižším počtem obdržených branek. Bolevec je nicméně nepříjemný soupeř a několikrát již dokázal silnější soupeře potrápit..

Domácí šli do vedení díky Šroubkovi

Bolevec na svého soupeře od začátku vlétl a mohl jít do vedení. Na gólmana Böhma postupoval úplně sám útočník Zítek, svůj únik ve vedoucí branku však nepřetavil.

O chvíli později si mohl plzeňský útočník spravit chuť, ani tentokrát ale nemířil přesně.

Lhota byla jako opařená a s aktivně hrajícím Bolevcem měla veliký problém. Minutu před koncem první půle však domácí předvedli krásnou fotbalovou akci, na jejímž konci byl Šroubek a překonal Körnera.

Bolevec druhou půli krok neudržel

Po pauze nastoupili hráči Lhoty jako vyměnění a od úvodních minut počali přebírat iniciativu hry. Ve 49. minutě dal branku na 2:0 velice aktivní Kotrnoch.

Postupně se ještě prosadili Langer, Kohout z pokutového kopu a Matas. Patnáct minut do konce to tak bylo už 5:0 a vypadalo to na pořadný debakl.

Bolevec však ani pětice gólů v síti nepoložila a jeho hráči se hnali alespoň za čestným snížením. To obstaral minutu před koncem řádné hrací doby Hibler.

Lhota tak zvládla ošemetný duel s plzeňským Bolevcem a bere další tři body po výhře 5:1.

TJ Sokol Lhota
Petr Nykles, trenér domácích: Věděl jsem, že nás nečeká jednoduché utkání, ale i přesto jsme šli do zápasu z pozice velkého favorita. Bolevec nás však překvapil svou aktivní hrou na tři útočníky a my mohli brzy prohrávat o dvě branky. Naštěstí jsme nebezpečí přečkali bez úhony a po pěkné akci jsme se dostali do vedení. V kabině jsem ke svým svěřencům důrazně promluvil a do druhého poločasu jsme vstoupili mnohem lépe. Vývoj jsme kontrolovali a dali pěkné góly. Jediná věc, co mě mrzí je, že posledních 15 minut každý chtěl hrát spíše na sebe a upustili jsme úplně od kolektivního pojetí fotbalu. Zvítězili jsme ale 5:1, takže si asi ani nejde stěžovat. Bolevec nicméně odehrál dobrý zápas a výsledek rozhodně nebyl tak jednoznačný.

L. Böhm [-] - P. Suda [-] , J. Šroubek [-] , J. Kohout [-] , M. Varga [-] - Z. Černý [-] , P. Kalabza [-] , J. Horník [-] (46. P. Nový [-] ) , J. Langer [-] - M. Matas [-] , O. Kotrnoch [-] (75. M. Šindelka [-] )