5.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2019-2020

--

Vejprnice nestačily na Rapid

29. M. Špicl , 35. M. Čupalka (p.) , 55. J. Šmíd
23

Již ve čtvrtek se na hřišti Vejprnic představil plzeňský Rapid. Oba celky letos sází na dravé mládí, mírným favoritem však vzhledem k předchozím výsledkům byli hosté..

Dvě branky uklidnily Rapid

Do prvního dějství vlétly oba celky poměrně zostra. První větší šanci si připravila Slavia, jejíž útočník postupoval po pěkné kombinační akci sám na gólmana Lišku. Ten je však v posledních zápasech bezchybný, což potvrdil i v tomto případě.

Ve 29. minutě se Rapid dočkal vedoucí branky. Špiclova střela, které pomohla i lehká teč stopera, zaplula přesně do šibenice Vavríkovy branky.

Možná klíčový moment zápasu přišel ve 35. minutě. Do zakončení se dostal plzeňský Šmíd, který svou střelou minul. Následně ho ale hloupě fauloval Bárta a hosté tak dostali možnost v podobě pokutového kopu. Ten bezpečně proměnil kapitán Čupalka.

Více toho již prvních pětačtyřicet minut nenabídlo a borci Rapidu odcházeli do kabin spokojenější díky vedení 2:0.

Vedení navýšil Šmíd

Vzhledem k vedení 2:0 mohl Rapid vyčkávat na okénka v obraně Vejprnic a vyrážet do rychlých protiútoků.

Jeden takový proměnil v 55. minutě Šmíd, který dělal obraně Slavie po celý zápas obrovské problémy.

Pár minut poté byl však po druhé žluté kartě vyloučen střelec úvodního gólu Špicl a domácí dostali téměř půlhodinovou výhodu přesilové hry.

Obrana hostů si však počínala velezkušeně a i přes sílící tlak ze strany Vejprnic se skóre neměnilo.

Rapid Plzeň si tak po výhře 3:0 odváží z Vejprnic všechny tři body.

SK Slavia Vejprnice
Jiří Šámal, trenér domácích: Výsledek 0:3 úplně neodpovídá, soupeř si v podstatě z ničeho vypracoval dvoubrankové vedení, ke kterému pak přidal třetí gól z brejku. Bohužel se ale hraje na góly a ty nám tam zatím nepadají.

SK Rapid Plzeň
Dan Matějka, hráč hostí: Již čtvrté utkání v řadě bez obdrženého gólu a navíc 3 body z venkovního hřiště. Musíme být spokojeni. Vejprnice mají velmi mladý tým, který se snaží hrát fotbal, a tak věřím, že na nepovedený start soutěže rychle zareagují a začnou sbírat body.

J. Vavrík [-] - L. Rada [-] , M. Potoček [-] , M. Gesl [-] (77. J. Bernard [-] ) , L. Kramer [-] , P. Bárta [-] (61. D. Křen [-] ) , R. Křen [-] , F. Krejčí [-] (89. D. Šura [-] ) , T. Kotva [-] (72. D. Král [-] ) , V. Puhlovský [-] (77. J. Bayer [-] ) , J. Král [-]

J. Liška [-] - J. Šmíd [-] (85. K. Veber [-] ) , D. Matějka [-] , J. Harmady [-] , M. Čupalka [-] , R. Klekner [-] (87. J. Kadlec [-] ) , P. Filipčík [-] (80. J. Havelka [-] ) , L. Hajšman [-] , M. Špicl [-] , D. Kořenek [-] , J. Šindelář [-]

ŽK: 53. V. Puhlovský , 82. J. Bernard - 17. M. Špicl , 31. D. Matějka , 48. J. Šindelář , 68. R. Klekner . ČK: 59. M. Špicl .
Počet diváků: 68. Rozhodčí: Říha Zdeněk - KŘÍŽ Lukáš, ŠIMEK František.