2.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2019-2020

--

Přestřelku rozhodly až pokutové kopy

5. F. Němec , 35. J. Čižikov , 61. J. Tolar (p.) - 50. M. Potoček , 69. L. Rada (p.) , 81. L. Kramer
29

Po prvním kole na tom byl lépe nováček z Meclova, který dokázal po hattricku Tolara zvítězit v Holýšově. Vejprnice na úvod nečekaně ztratily s Bolevcem a tak se jim případné tři body náramně hodily..

První půli zvládli lépe domácí

Oba celky do utkání vstoupily hodně zostra a domácí gólman Dolejš musel hned v první minutě hasit gólovou šanci Vejprnic a tak se skóre zatím neměnilo.

V 5. minutě už ale ano. Po chybě jednoho z hostujících borců se k míči dostal Němec a nekompromisně zakončil za záda Drdy v bráně hostů.

Vejprnice se hned po obdržené brance vzchopily a zatlačily svého soupeře. Do dobré příležitosti se dostal Král, srovnat se mu ale nepodařilo.

Z následného protiútoku navíc Meclov vybojoval rohový kop, který našel Čižikova a ten se v takových situacích nemýlí.

Pár minut před koncem poločasu dostaly Vejprnice dárek v podobě pokutového kopu. Ten však hostující exekutor trestuhodně zahodil a tak se šlo do kabin za stavu 2:0.

Kramer před koncem vyrovnal

Do druhých pětačtyřiceti minut vstoupili lépe hosté a po pár minutách se jim podařilo snížit, prosadil se mladý Potoček.

Vejprnice ale místo následného tlaku a vyrovnání prodělaly herní výpadek, který Meclov náležitě potrestal. Po ruce jednoho z bránících hráčů odpískal sudí Bogdan pokutový kop. Podobně jako na straně hostů ale selhal i domácí střelec.

Netrvalo to však ani dvě minuty a arbitr přisoudil domácím druhou penaltu. K té se postavil střelec Tolar a ten zvládl svou roli znamenitě a poslal domácí do vedení 3:1.

Trenér Šámal v reakci na dosavadní nepříznivý vývoj svého celku zareagoval prostřídáním a pozměněním stylu hry, což se mu začalo vyplácet téměř okamžitě.

V 69. minutě se pískala již čtvrtá penalta v zápase a druhá pro hosty. Na starost si ji vzal stoper Rada, který překonal Dolejše.

Následný tlak Vejprnic vedl v kýžené vyrovnání, kterého se hosté dočkali deset minut před koncem zásluhou Kramera.

V posledních vteřinách duelu měli hosté další gólovku. Tu ale Dolejš zlikvidoval a tak následovaly pokutové kopy.

Bod navíc pro Meclov

Penalty zvládli lépe domácí a berou tak z tohoto zápasu dva body, zatímco Vejprnice odjíždějí s jedním.

SK Slavia Vejprnice
Jiří Šámal, trenér hostí: Do zápasu jsme nevstoupili špatně a v první minutě jsme měli gólovku, která ale nedopadla. Téměř hned jsme inkasovali a po celý zápas jsme museli dotahovat. Nakonec se nám podařilo vyrovnat a navíc jsme v posledních vteřinách sahali po třech bodech. Z výsledku mám smíšené pocity, protože jsme měli na tři body a místo nich máme nakonec jeden vinou nezvládnutých penalt. Vzhledem k průběhu zápasu a faktu, že jsme dokázali dohnat dvougólové manko, ten bod nicméně bereme.