2.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2019-2020

--

--

Rapid si smlsnul na Tlumačovu

29

Rapid věděl, že se z Tlumačova nevozí body lehce, nicméně po prohře z úvodního kola mu ani nic jiného nezbývalo. Tlumačov na tom byl ale úplně stejně a tak se čekala vyrovnaná bitva..

Matějka odmítl bezbrankovou půli

Úvod zápasu vyšel lépe Rapidu, který si během prvních dvaceti minut utkání vytvořil hned několik slibných příležitostí.

Tu největší měl Klekner, který ale sám před gólmanem Toušem selhal a skóre se tak prozatím neměnilo.

První branka utkání padla až v nastaveném čase prvního poločasu, kdy si na roh Harmadyho naskočil Matějka a tentokrát byl již strážce domácí svatyně bezmocný.

Hosté přidali další tři branky

I druhá polovina utkání vyšla lépe Rapidu. V 50. minutě dostal precizní přihrávku od Filipčíka Klekner a trefit prázdnou branku pro něj byl už snadný úkol.

Za domácí Tlumačov zahrozil po standartní situaci kapitán Tesař, svou hlavičkou ale mířil jen těsně nad břevno.

V 67. minutě to bylo už 0:3, kdy střídající Žemlička prchnul domácímu obránci a připravil krásnou střeleckou pozici pro Šindeláře, který se s ledovým klidem prosadil.

Velmi aktivní Žemlička se do statistik utkání zapsal ještě jednou a to v minutě čtyřiaosmdesáté, kdy našel ve vápně Matějku a ten svým druhým gólem v utkání zvýšil na konečných 4:0 pro Rapid.

Hosté si tak odváží do Plzně tři body, zatímco domácí jsou po dvou zápasech stále bez bodu.

SK Rapid Plzeň
Jiří Šindelář, hráč hostí: Čekal nás velmi důležitý zápas, jelikož první kolo se nám nepodařilo, a tak jsme jeli do Tlumačova s jasným cílem vyhrát. V první poločase jsme si vytvořili několik šancí, které jsme bohužel neproměnili. V závěru poločasu jsme nakonec branku vstřelili a do šaten jsme tak šli spokojenější. V druhé půli se nám podařilo přidat branku hned z kraje, což nás uklidnilo a cele utkání už bylo jen v naši režii. Získali jsme důležité 3 body, které budeme chtít potvrdit doma proti Lhotě.