2.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2019-2020

--

Nýrsko doma porazilo Holýšov

75. M. Brož , 80. P. Trhlík (vl.)
29

Domácí navázali na výhru z předchozího kola a doma proti houževnatému soupeři nezaváhali..

Bezbrankový první poločas

Úvod utkání mezi Nýrskem a Holýšovem byl opatrnější a ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, která by vedla k inkasované brance.

Míč na kopačkách drželi spíše domácí, hostující obrana však pevně odolávala.

Chvíli před poločasovou pauzou se dostala Okula do skvělé příležitosti, gólman Janča ale předvedl skvělý zákrok a tak po pětačtyřiceti minutách svítilo na tabuli skóre 0:0.

Domácí poslal do vedení Brož

I ve druhém dějství byli aktivnější hráči Nýrska a prakticky neustále zaměstnávali obranu soupeře.

Branka však přišla až v 75. minutě po rohovém kopu, kdy se míč dostal až k Brožovi a ten s klidem překonal Janču.

O pár minut později navíc přišel druhý gól do hostující sítě, tentokrát po nešťastném odrazu od holýšovského Trhlíka.

V posledních vteřinách utkání domácí prostřídali gólmana Moravce, který vyzkouší jiné angažmá a za celou redakci našeho webu mu přejeme hodně štěstí.

Závěr zápasu si už Nýrsko pohlídalo a dovedlo i druhé utkání v sezóně ke třem bodům.

FK Okula Nýrsko
Tomáš György, kapitán domácích: Musím se přiznat, že jsem možná očekával jasnější průběh utkání, než jaký ve skutečnosti nastal. Hosté poctivě bránili a nám dělalo problém se dostat do šancí. A pokud jsme se dostali, trefili jsme tyč nebo 3x golmana během dvou vteřin. Naštěstí to tam po rohu padlo, přidali jsme druhý gól a pak jsme zápas dohrávali. Hosté se pak odvázali a taky si alespoň pár minut zahráli. Speciální dík patří brankáři Moravcovi, který odchytanou nulou ukončil dlouholeté působení v našem klubu a touto cestou mu přeji všechno nejlepší.

J. Moravec [-] (90. M. Toul [-] ) - M. Lucák [-] (82. L. Hájek [-] ) , O. Kadlec [-] (65. J. Pavlík [-] ) , M. Brož [-] , J. Lužný [-] , J. Čanecký [-] , I. György [-] (88. M. Bastl [-] ) , K. Kalivoda ml. [-] (59. P. Výtisk [-] ) , T. György [-] , I. Varga [-] , J. Kopřiva [-]