1.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2019-2020

--

Nýrsko veze tři body z Plzně

16. O. Kadlec (vl.) - 14. I. Varga , 21. T. György , 65. P. Výtisk , 85. P. Výtisk
23

Duel mezi domácím Rapidem Plzeň a Okulou Nýrsko nabídl pět branek a po devadesáti minutách se radovali hosté..

Úvod zápasu vyšel lépe Okule a v 8. minutě mohli jít její hráči do vedení. Centr ze strany však o pár centimetrů minul útočník Varga a stav zápasu zůstal nezměněný.

Tentýž hráč se nicméně dostal do velmi podobné pozice pár minut poté a tentokrát se nemýlil a poslal Nýrsko do vedení.

Ve 21. minutě se povedlo Rapidu snížit, když si centrovaný balón srazil do vlastní sítě Kadlec.

Pár minut poté si ale vzali vedení zpět hráči hostujícího celku. Kapitán Tomáš György dostal příliš prostoru a jeho dalekonosná rána skončila za zády gólmana Lišky.

Do konce poločasu byli fanoušci svědky ještě jedné velké šance, kterou měl domácí Harmady. Ten svým lobem ale svatyni brankáře Moravce těsně minul.

Na světelné tabuli tak po pětačtyřiceti minutách svítilo skóre 1:2.

Dvě branky Výtiska zajistily tři body hostům

Ve druhém dějství stačilo Nýrsku hrát defenzivně a čekat na rychlé protiútoky.

Jeden takový zakončil po chybě domácích útočník Výtisk a Nýrsko vedlo již o dvě branky.

Rapid poté musel otevřít obranu a riskovat, z čehož profitoval opět Výtisk, který svou druhou brankou v utkání pár minut před koncem zvýšil na konečných 4:1 pro hostující Okulu.

SK Rapid Plzeň
Daniel Matějka, hráč domácích: Nýrsko má výborně poskládané mužstvo, které si dle mého názoru letos již sedne, a tak bude pro každého velkým oříškem. Dnes to výsledkově nevyšlo, omladili jsme kádr a budeme muset být trošku trpěliví, nicméně příští týden již budeme chtít v Tlumačově bodovat, chytit začátek soutěže je důležité.

FK Okula Nýrsko
Tomáš György, kapitán hostí: Velmi důležitý zapas na úvod jsme zvládli. První poločas jsme hráli dobře, chyběla však větší efektivita v zakončení. V druhé půli jsme zalezli a čekali na brejky.Dva se ujaly a tudíž vezeme velmi cenné body na Šumavu. Týmu Rapidu přeji v následujících zápasech hodně úspěchů, protože mám tam kamarády a bývalé spoluhráče z Klatov.

J. Liška [-] - D. Kořenek [-] , J. Šmíd [-] (59. M. Žemlička [-] ) , D. Matějka [-] , J. Šindelář [-] , M. Čupalka [-] , P. Filipčík [-] , J. Kadlec [-] (76. J. Havelka [-] ) , L. Hajšman [-] , M. Špicl [-] , J. Harmady [-]

J. Moravec [-] - M. Lucák [-] (76. L. Hájek [-] ) , O. Kadlec [-] (80. J. Pavlík [-] ) , M. Brož [-] , J. Lužný [-] , J. Čanecký [-] , I. György [-] (63. K. Kalivoda ml. [-] ) , T. György [-] (89. M. Bastl [-] ) , I. Varga [-] (84. M. Trumpeš [-] ) , J. Kopřiva [-] , P. Výtisk [-]

ŽK: 32. J. Šindelář , 88. D. Matějka - 51. T. György , 63. I. Varga , 88. J. Moravec .
Počet diváků: 100. Rozhodčí: Volf Michal - HOMR Michal, ŠIMEK František.