5.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2019-2020

--

Nováček z Buku zdolal i Studenou.

26. P. Jaroš , 29. P. Jaroš - 40. J. Šimánek (p.)
19

Hráči z Buku nepůsobí v soutěži jako plachý nováček. Naopak sbírají body. Tentokrát to odnesla Studená. Zápas hned v úvodu skončil pro domácího stopera Hegera, který byl odvezen do nemocnice. Redakce přeje brzké uzdravení.

AC Buk
Libor Vondráček - obránce: Utkání pro nás začalo nejhůř jak mohlo, když se v desáté minutě zranil náš stoper Pavel Heger. Atakován soupeřem se dostal pod tělo našeho vybíhajícího brankáře, a tak jsme už ve 13. minutě museli poprvé a naposledy v zápase střídat. Obrana přesto hrála nadále kompaktně a útok si s chutí připravoval střelecké pozice. V polovině poločasu tlak vygradoval dvěma brankami kanonýra Petra Jaroše. Nadále jsme pokračovali v tempu a soupeře nepouštěli prakticky k ničemu. Až závěru poločasu se Studená osmělila a po nešťastné srážce dalšího stopera s našim obránce a útočníkem soupeře zazněl hvizd rozhodčího, který nařídil pokutový kop. Šimánek jej bezpečně proměnil a my začali být lehce nervózní. Do šaten se šlo za stavu 2:1. V druhé půli jsme si dali záležet, abychom nezaspali začátek a připravovali jsme si dále gólové šance. Žádnou z nich jsme ovšem neproměnili, a to i díky několika svým zákrokům soupeřova brankáře. V závěru pak nervozita stoupala, a tak nás jedenkráte musel podržet skvělým zákrokem i náš brankář Vondrák. Gól ovšem už nepadl. My se radujeme ze zasloužených tří bodů a těšíme se až se Pavel, který byl transportován do nemocnice, opět připojí k týmu.

FK Studená
Facebook FK Studená: Více než fotbal to byla bitva o každý metr na malém bukovském hřišti. Nutno dodat férová! Škoda v poslední minutě měl Libor Dvořák na noze vyrovnání. Sportovně je třeba uznat, že kluci z Buku byli o ten gól lepší a vyhráli zaslouženě. Perfektní výkon podal v bráně nestárnoucí Karel Duchoň. Bohužel hned v páté minutě se srazil domácí stoper Heger s vlastním brankářem, odvezla jej RZS, dle posledního infa je pravděpodobná operace. Bližší info nevíme, ale určitě všichni z FK držíme Pavlovi palce, body a fotbal jdou stranou