15.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2019-2020

--

--

--

--

Junior nenavázal na předchozí výkony, fotbalovější hosté si po zásluze odváží všechny body

14

V závěru podzimní části se mladíci z Junioru fotbalově zvedli a začali sbírat body. V posledním zápase podzimu chtěli svou formu potvrdit, ale soupeřem jim byl druhý tým tabulky, který rozhodně body nerozdává. I přes snahu domácích se projevila zkušenost krumlovského favorita, který zakončil sezónu zaslouženou výhrou.

Produktivní hosté si vypracovali dvougólový náskok, který už nepustili

Poslední kolo podzimní části KP hostili mladíci Junioru druhý tým tabulky a doufali v nějaký ten bod díky taktice, se kterou byli v posledních zápasech celkem úspěšní. Ale tato vzala za své již v úvodní půlhodině díky produktivitě hostujícího favorita. Již v 11. minutě po prvním rohovém kopu hostů propadl míč u první tyče, Růžička byl pohotový a nedal Reiserovi šanci - 0:1.  V 17. minutě domácí sice podnikli pěknou akci, když Petráň unikl obránci, nacentroval do vápna, ale nabíhající Němeček nedokázal balon dobře zpracovat a hostující obránce ho odkopnul. V 31. minutě hosté udeřili podruhé, když podnikli rychlý brejk. Novák posadil centr přesně na hlavu nabíhajícího Taubera a ten dával prakticky do prázdné - 0:2. Domácí hrozili především po levé straně neúnavným Němečkem, ale proti dobře fungující obraně hostů toho sám moc nezmohl. První půle již žádné další fotbalové momenty nepřinesla, a tak si hosté do šaten odnesli dvougólové vedení.

Druhá půle se nesla ve znamení snahy domácích o korekci výsledku, ale hosté změnu stavu nepřipustili

Druhý poločas se vyznačoval tím, že domácí trenér postupně posílal na hřiště hráče s cílem ještě s výsledkem udělat, z čehož rezultovalo jen pár šancí, které domácí nedokázali dotáhnou do úspěšného konce. V 50. minutě vyprodukoval Junior první přímou střelu na bránu, jejímž autorem byl Máška, ale s ní gólman neměl velkou práci. V 55. minutě po trestném kopu Bálka byla asi ta nejlepší příležitost skórovat, ale balon před brankářem nikdo ze tří nabíhajících hráčů bohužel netečoval, a tak skončil v náručí bezchybného Trnky. Domácí si vypracovali ještě jednu šanci v 62. minutě, kdy před hranicí šestnáctky zahrávali trestný kopu, ale dobře mířenou střelu Bálka do šibenice stačil Trnka skvělým zákrokem vyrazit. Hosté se sice do brankových příležitostí ve druhém poločase nedostávali, ale prokázali, že jsou po fotbalové stránce lepším týmem a zaslouženě si odvážejí tři body.

Autor: Jiří Cibulka