13.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2019-2020

--

--

--

17

Neplachov v posledním domácím podzimním utkání přivítal tým z Mladého, který bodově tápe, a to především na hřištích soupeřů, kde zatím nezískal ani bod. Naopak Neplachov si drží domácí neporazitelnost a jistě ji chtěl uhájit i v tomto utkání, ve kterém byl favoritem. Domácí v minulém kole překvapivě přivezli tři body z Nové Bystřice, zatím co Mladé doma prohrálo se Suchdolem.

Útočný fotbal přinesl pouze jeden gól

Neplachov byl na domácí půdě hned od začátku aktivnější a k prvnímu zakončení se dostal už ve 4. minutě. Rohový kop prodloužil hlavou kapitán Štěcha a Jarda Hruška pálil z voleje nad. Mladé odpovědělo z počátku nenápadnou akcí Moudrého, který po rychlé rozehrávce střílel zpoza vápna nebezpečně na vzdálenější tyč. Zařízení však minul. Z další akce už padl první gól utkání. Neplachov ji rozjel po pravé straně, kde Patrik Mohamed posunul balón na Tomáše Hindyho. Ten střílenou přihrávkou, kterou ještě stačil tečovat jeden z obránců Mladého, našel v malém vápně Jana Švece, jenž šťastně v náběhu poslal tečovaný balón z první pod břevno bezmocného gólmana hostů Michala Voneše, 1:0. Chvilku na to podnikli hosté podobnou akci po stejné straně. Šafrata přesně nacentroval a neobsazený Moudrý v gólové šanci netrefil balón tak, jak by chtěl a tím pádem ani branku. A otevřený fotbal se hrál dál. Dalekonosnou, ale také nepřesnou, střelou se poté prezentoval hostující Tomáš Linhart. V 13. minutě po kombinaci Zdeněk Vařák, Ondra Dvořák, Tomáš Hindy střílel poslední jmenovaný. Gólman hostů Voneš však skvěle vytěsnil projektil na roh. Domácí ho rozehráli nakrátko a Jarda Hruška trefil v dobré pozici pouze bližší tyč Vonešovy brány. V další možnosti neplachovských se objevil David Štěcha, ale opět přestřelil. Hosté se také snažili a po dalším centru se v šestnáctce hlavou prosadil Filip Červený. Marek Dvořák byl však na místě. Ve 24. minutě se po rychlé kombinaci na jeden dotek dostal do čisté šance střelec prvního gólu Jan Švec, ale zblízka nechal vyniknout gólman hostů a dorážku z kopaček Jardy Hrušky stihl zblokovat hostující König. V dalších několika minutách přišlo po pěkných kombinacích několik po sobě jdoucích a po gólu volajících šancí Neplachova, jenže bez gólového efektu. Do zakončení se dostali David Štěcha, Jarda Hruška i Tomáš Hindy. Dvakrát skvěle zasáhl hostující gólman Voneš a jednou zablokoval balón znovu obránce Václav König. Tyto neproměněné možnosti pak mohli domácí mrzet, protože otřepané klišé, nedáš, dostaneš, mohlo platit hned pár minut na to. Stačilo, aby se ve 38. minutě po závaru v pokutovém území domácích lépe orientoval mládský Vojtěch Moudrý. Z čisté šance však vytěžil pouze rohový kop. Poslední slovo v první části měl neplachovský Tomáš Hindy, když po dlouhém pasu za obranu pláchl hostujícím stoperům, ale pak nezamířil mezi tři tyče.

Dva góly mladíka Dvořáka rozhodly

Druhý poločas už moc fotbalové krásy nenabídl. I když šancí k vidění bylo dost, spíše ale z chyb než po kombinačních akcích. Domácí vstoupili lépe i do druhé půle, ale Tomáš Hindy a David Štěcha stále neseřídili mířidla.  53. minutě domácí sehráli pěknou akci po ose Patrik Mohamed, Ondra Dvořák, David Štěcha a kulička se dostala na kopačky Jana Švece a i ten potvrdil, že trefit branku je velký problém. V 55. minutě si hosté zkomplikovali rozehrávku a nepřesnou malou domů a toho dokázal zužitkovat aktivně napadající Ondřej Dvořák, který byl u balónu dříve než mládský gólman, kterému nasadil nepopulární jesle a do prázdné branky už nebyl problém skórovat, 2:0. Hosté neváhali a z rozehrávky si hned vypracovali možnost, když se po centru prosadil hlavou Filip Červený. Balón však šel těsně vedle levé tyče domácí svatyně. V 62. minutě udělali hrubku v rozehrávce i domácí a Svobodný musel hasit. Na poslední chvíli skluzem upálil balón alespoň na roh. Z něj se dostal ke střele hostující Kočvara, ale i on neměl seřízená mířidla. Pak přišla taková kontaktní patnáctiminutovka, a z toho domácí vytěžili několik slibných standardních situací, ale žádná se neujala. A tak se prosadili hosté. V 77. minutě našel přesným centrem hostující kapitán Šťastný hlavu Filipa Červeného a ten se už nemýlil a balón poslal k tyči, 2:1. Domácí si nechtěli v posledním domácím utkání podzimu nechat vzít domácí neporazitelnost a zabrali. Po nevyužitých šancích Jardy Hrušky a Davida Štěchy se po chybě obrany prosadil znovu mladý Ondřej Dvořák a zvýšil na rozdíl dvou branek, 3:1. Další gól mohl přidat Láďa Sobota, v čisté šanci však poslal balón vedle vzdálenější tyče. V 90. minutě ještě vyprodukovali nebezpečnou střelu hosté, tu dobře postavený Marek Dvořák zlikvidoval, a tak domácí na svém novém hřišti drží po podzimu stoprocentní bilanci.

Report napsal Lukáš Blažek - TJ Sokol Neplachov

TJ Sokol Neplachov
Lukáš Blažek: Utkání jsme sice vyhráli, ale koukat se na to tentokrát moc nedalo. Často jsme chybovali a včas nedostupovali soupeře. Ale i tak jsme zhruba do 30. min. předváděli kombinační fotbal. Systém a věci, které trenéři po týmu chtějí. Pak se to začalo kopat a mezihra žádná. Jen jsme splašeně útočili, hnali se stále dopředu, a nabízeli tak zbytečně možnosti hostům. A i když jsme si vypracovali šancí dost, tak to proti Mladému prostě nebylo ono.

M. Dvořák [-] - J. Láník [-] , Z. Vařák [-] , O. Čada [-] (83. P. Dušák [-] ) , L. Svobodný [-] - P. Mohamed [-] , D. Štěcha [-] , J. Švec [-] (66. L. Sobota [-] ) , J. Hruška [-] - T. Hindy [-] , O. Dvořák [-] (87. M. Dušák [-] ) -