9.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2019-2020

--

--

--

17

K nedělnímu utkání přicestoval do Neplachova tým z dalekých Třebětic, které jsou zatím výsledkově tak trochu za očekáváním. V posledním domácím utkání Třebětice ztratili body s prozatímním lídrem tabulky Suchdolem. Naopak Neplachovu se povedlo vyloupit Slavonice a na vítězné vlně by zřejmě rád pokračoval. Hosté se ale určitě nechtěli vracet s prázdnou, a tak zajímavé utkání mohlo začít.

Třebětice obdržely dvě branky do šatny

Do první šance se dostali domácí, a to již ve 3. minutě, Ondřej Dvořák si našel centrovaný míč po standardce z pravé strany, ale nedokázal na malém vápně nasměrovat z první balón mezi tři tyče. A Ondřej Dvořák měl další možnost. Po přihrávce Jardy Hrušky střílel křížně opět vedle. V další šanci v 10. minutě už se aktivní domácí prosadili po krásné rychlé akci po ose Patrik Mohamed, Jarda Hruška a do brány uklízel levou po zemi k tyči Jan Švec. A od té doby o sobě začali dávat vědět i hosté. Přidali na důrazu, a především ve středu hřiště se jim dařilo lépe držet balón a kombinovat. Nicméně první větší šance Třebětic přišla až 25. minutě. A právě ze středu hřiště, kdy se do balónu opřel kapitán Habr a Marek Dvořák se musel pořádně natahovat, aby tvrdou ránu vytáhl na roh. Ve 28. minutě se na rychlou zteč hostující branky vydali Ondřej Dvořák s Tomášem Hindym. Kolmou přihrávku na rozběhnutého Hindyho však na poslední chvíli skvěle zblokovala třebětická obrana. V 33. minutě po nedůrazném odkopu domácích se k balónu na hranici velkého vápna dostal nejaktivnější hráč hostů Jan Dolák. Jeho prudký volej však prosvištěl těsně nad neplachovskou brankou. Minutu na to se Jan Dolák dostal po individuální akci do samostatného úniku, ale včas vybíhající Marek Dvořák zasáhl skvěle a srazil Dolákovo zakončení mimo branku. V této chvíli byli nebezpečnější hosté a domácím se nedařilo podržet balón. S blížícím se koncem první části však domácí zabrali a podařilo se jim vstřelit dvě důležité branky. Nejdříve v 41. minutě se v pokutovém území hostů nejlépe zorientoval David Štěcha a z dorážky zvýšil na 2:0 pro domácí po předchozí umístěné hlavičce Ládi Soboty, kterou hostující gólman Koupil ještě stihl vyrazit. Třetí gól Neplachova přidal v 45. minutě Tomáš Hindy a domácí mohli jít na poločasovou přestávku nadmíru spokojeni.

Po přestávce zřejmě třígólové vedení domácí ukolébalo tak, že než se stačili na hřišti rozkoukat a zorientovat, snížili hosté z rychlé akce na 3:1, když se v malém vápně prosadil Martin Šťastný po chytré souhře s Davidem Kelblerem. Třebětice pokračovali v aktivní hře a hrozili z levé strany. Dvě technické zakončení jen chvilku po sobě měli na svědomí Jan Dolák a Petr Švarc. Obě střely jen těsně minuly vzdálenější tyč Dvořákovi branky. V 53. minutě však dokázali domácí opět zareagovat na zlepšenou hru soupeře a znovu gólem. Možnost Davida Štěchy ještě gólem neskončila, ale po jeho přihrávce se prosadil Jarda Hruška a zvýšil na 4:1. Hosté se i za toho stavu nevzdávali a hrál se otevřený fotbal. V 57. minutě se třebětický Martin Štastný dostal do podobné šance, za které už dokázal vstřelit gól. Znovu to bylo po přihrávce Davida Kelblera, ale tentokrát se gólman domácích překvapit nenechal a vyrazil na rohový kop. Martin Šťastný byl v další gólové možnosti, po přímém volném kopu hlavičkoval pouze do rukavic dobře postaveného gólmana domácích. Fotbal se hrál na obě strany a stále se bylo na co koukat. Neplachov oplatil povedeným brejkem, na jehož konci byl osamocený Jarda Hruška, ale technickou střelou minul hostující branku. Další útočnou akci měli na svědomí hosté, ale také bez gólového efektu. V 70. minutě předvedli krásný kontr domácí a Tomáš Hindy mohl osamocený hlavou přidat po centru Jardy Hrušky další gól, ale minul zařízení. Hosté se velice sympaticky i za nepříznivého stavu prezentovali útočným fotbalem a Petr Švarc po akci na levé straně mohl skórovat. Marek Dvořák však stihl Švarcovu prudkou ránu vytlačit na tyč. Velmi dobře rychlostně vybavený Jan Dolák stále zlobil domácí obranu a po jeho přihrávce v 80. minutě mohl zasunout znovu dobře postavený Martin Šťastný. Ale opět vyprášil pouze Dvořákovo rukavice. Poslední gólový moment přišel v 83. minutě Tomáš Hindy si zpracoval odkopnutý balón, a doslova proletěl po pravé straně až k pokutovému území, kde na zlatém podnose naservíroval přihrávku do poloprázdné branky Petru Švecovi, který neměl problém uklidit balón za bezmocného gólman hostů Koupila a zvýšit na konečných 5:1.

Napsal: Lukáš Blažek - TJ Sokol Neplachov

TJ Sokol Neplachov
Lukáš Blažek: Tak tentokrát už byla naše produktivita lepší. Vždy jsme dokázali včas zareagovat na zlepšenou hru soupeře. Ve chvílích, kdy se Třebětice dostávali více do hry, jsme pokaždé dokázali vstřelit gól. Je třeba uvést, že hosté se prezentovali útočným fotbalem a až do konce se hrála otevřená partie s nasazením a šancemi na obou stranách. Diváci si určitě přišli na své a museli být spokojeni.

M. Dvořák [-] - L. Svobodný [-] , L. Sobota [-] , Z. Vařák [-] , O. Čada [-] - P. Mohamed [-] , J. Hruška [-] , D. Štěcha [-] , J. Švec [-] - T. Hindy [-] , O. Dvořák [-] (63. P. Švec [-] ) -