5.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2019-2020

--

Suchdol potvrdil proti Neplachovu roli favorita

28. D. Trmal , 51. P. Špale , 55. D. Trmal
20

Do Suchdola nad Lužnicí přijel nováček z Neplachova, který vstoupil do soutěže velmi dobře. Domácí však potvrdili roli favorita a zvítězili 3:0

Poločas nabídl atraktivní podívanou

Trenér hostů poslal do utkání vítěznou jedenáctku z domácího utkání proti Kardašově Řečici, která nečekaně Suchdol ve 3. kole porazila.
Domácí zřejmě také netušili, jak se Neplachov bude prezentovat, a tak si překvapivě první gólovou šanci vytvořili hosté. Jmenovitě M. Dušák se po kombinační akci dostal k zakončení z dobré pozice v pokutovém území. Jeho křižná střela jen těsně minula branku. V další šanci utkání se už objevil domácí O. Černoch, který zhruba na penaltovém puntíku hlavičkoval nepřesně po centru z levé strany z pohledu domácích. Neplachov odpověděl rychlým kontrem, kdy se ke střele dostal Z. Vařák, ale příliš dlouho zaměřoval a domácí se stihli vrátit a na poslední chvíli střelu zblokovat. Utkání se hrálo ve vysokém tempu, v podstatě nahoru - dolů a bylo plné osobních soubojů. Hosté vyrobili v obraně několik hrubých chyb, ať nedorozumění či malý důraz v osobních soubojích, ze kterých mohl těžit domácí D. Trmal. Toho ale dvakrát v gólových šancích vychytal M. Dvořák. Nicméně ve 28. minutě se Daniel Trmal prosadil technickou střelou z rohu vápna na vzdálenější tyč, která se ale dala chytat. Hosté se pokoušeli o rychlé srovnání stavu a ve 33. minutě po střílené přihrávce M. Dušáka poslal T. Hindy balón podél gólmana domácích pouze do tyče. Tyč zazvonila i hostům. Ve 41. minutě aktivní D. Trmal obral o balón váhajícího stopera hostů J. Láníka a z vyložené šance zakončil také pouze do tyče. Do šaten tak po první půli odcházeli spokojenější domácí.

Domácí rozhodli z protiútoků

Do druhé půle vstoupili lépe domácí a v podstatě tak rozhodli utkání. Hosté se chtěli pokusit o rychlé vyrovnání, ale domácí zvládali obranou činnost na jedničku a k tomu přidali dva rychlé protiútoky, ze kterých dokázali vytěžit dva góly. V 51. minutě zahrávali hosté standardku, ta se jim však nevydařila dle představ, z čehož těžili domácí a po rychlém brejku měli možnost rohového kopu. Po třech důrazných soubojích na hranici velkého vápna se k odraženému balónu první dostal Pavel Špale a z první trefil k tyči. Podobná situace se odehrála o pár minut později. Hosté opět prohospodařili standardní situaci, následoval rychlý brejk domácích a přesné zakončení Daniela Trmala křížně k tyči. Třígólový náskok byl pro důrazně hrající domácí dostatečný a dále ze zabezpečené obrany spíše čekali na další možnost k rychlému protiútoku. Hosté i domácí poté začali prostřídávat sestavu, což sice více prospělo hostům, kteří se až do konce snažili, ale i tak se k vstřelení kontaktního gólu už nedostali. Domácí závěr totiž nijak nevypustili a zcela zaslouženě mohli slavit.

Napsal Lukáš Blažek - Neplachov

Redakčně upraveno.

TJ Sokol Neplachov
Lukáš Blažek: Proti Suchdolu jsme nikdy nehráli, takže jsme pořádně nevěděli co čekat. Snad jen dle umístění na konci sezóny, kdy Suchdolu utekl postup o pouhý bod, jsme od nich čekali lepší start do soutěže. Utkání se hrálo ve vysokém tempu a nasazení. My sice měli první šanci, ale domácí postupně zvyšovali obrátky a jejich výkon šel v průběhu utkání nahoru. Byli důraznější a agresivnější v osobních soubojích, posbírali většinu odražených balónů, a lépe jim fungoval střed zálohy, z čehož dokázali těžit a zakončovat. V první části jsme několikrát chybovali v obraně, což ještě stihl zachránit M. Dvořák v brance, ale pak domácí vstřelili první gól a my na to nedokázali odpovědět. Rychle nás dostupovali a my jsme neměli čas na kombinaci. V druhé části domácí šli za vítězstvím a předvedli několik rychlých přechodů do útoku a bylo po zápase. My jsme to samozřejmě nechtěli vzdát a bojovali, ale domácí hráli důrazně a v podstatě bez chyb a do vyložené šance nás už nepustili.