Ani Sedlice nedokázala zastavit Strunkovice

29

Strunkovice zcela ovládly první poločas, po obrátce však domácí dvěma góly zápas trochu zkorigovali, nicméně body si odváží Blaník.

Poločas v režii hostů

Za krásného fotbalového počasí a na perfektně připraveném trávníku se hrál dobrý fotbal. Hosté začali sebevědomě a již v 6. minutě vnikl do šestnáctky domácích R. Žurek a z lajny předložil míč před branku kde zakončil M. Kuneš – 0:1. Domácí se jen těžko dostávali do útoku a nemohli najít skulinku v obraně hostů. Když potom K. Pícha dal na 0:2 a před poločasem R. Žurek na 0:3 zdálo se rozhodnuto.

Domácí začali dotahovat

Ve druhé půli začali domácí lépe a Blaník byl zakřiknutý, odchodem zraněného V. Páníka se rozpadla středová řada a Sedlice vycítila šanci a také se dočkala. V 56. minutě krásně trefil hlavou šibenici J. Čabrádek a o 5 minut dával Z. Mikeš na 2:3. Do konce zbývala půlhodina a hosté burcováni trenérem se přece jenom vrátili do hry a měli ulehčenou práci a chodili do otevřené obrany. Z jednoho brejku se také zrodila velká šance pro Blaník navýšit skóre. R. Žurek byl faulován a sám si postavil míč na penaltu a nedal! Vše si vynahradil v samém závěru, kdy dotáhl své sólo až do gólu 2:4. Dramatický zápas tedy vyhrálo přece jen lepší mužstvo a před závěrečnými dvěma zápasy udržuje Blaník kontakt na čelo tabulky.

Reportáž ve spolupráci s panem Mottlem.

TJ Blaník Strunkovice
Petr Kortus, asistent trenéra: První půle nám vyšla. Vše, co jsme si řekli před zápasem kluci plnili. Nebyla to jenom výborná spolupráce mezi Romanem a Michalem, na kterou je radost se dívat, pokryli jsme kraje a soupeř se nezmohl prakticky na nic. Do druhé půle jsme nastoupili s vynucenou změnou. Žádná střední řada se nám nerozpadla, jednoduše – soupeř to přeskupil a hodně přidal. Druhý poločas hrála Sedlice velmi dobře. Je to pro nás těžce vybojovaná výhra a moc si jí ceníme. Spravedlivá by byla remíza. Chtěl bych ocenit i přátelské prostředí a popřát Mikimu a spol. hodně bodů.

Počet diváků: 68. Rozhodčí: PRINZ Štěpán - PETRIČÁK Daniel, HODÁNEK Jaroslav.