10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2019-2020

--

Domácí Stachy si díky produktivitě došly pro tři body

30. L. Hovorka , 38. D. Pek , 75. D. Pek , 79. J. Pešl , 90. Z. Kluibr - 40. M. Lebeda , 66. L. Markvart (p.)
26

Stachy měly dobrý úvod zápasu a pak dokázaly využít přesilovku. Po dlouhé době taky byl domácí celek produktivní a dokráčel si pro tři body.

Lebeda snížil před přestávkou

Pro domácí je každý bod dobrý, a tak diváci byli zvědavi na souboj s nováčkem, který byl ve středu tabulky. Od začátku Stachy na soupeře vlítly, Vrhel netrefil prázdnou branku, ale v 10. minutě byl již Hovorka přesný – 1:0. Hosté byli také nebezpeční vepředu, ovšem v obraně měli mezery. Jedné z nich využil ve 35. min Pek, když krásnou střelou z vápna zvýšil na 2:0. Jako tradičně však domácí nulu do poločasu neudrželi. Ve 42. min prošel po křídle Lebeda a jeho střela skončila v síti – 2:1.

Stachy hrály přesilovku

Na začátku druhého poločasu opět pokračoval tlak domácích, ale branky nepřicházely. V 64. min dostal hostující hráč červenou kartu a Stachy hrály přesilovku. Jenže hned v 68. min Hovorka zbytečně fauloval ve vápně a z penalty vyrovnal Markvart 2:2. O pár minut později se trefil z přímého kopu Pek a domácí šli znovu do vedení – 3:2. Hosté sympaticky nic nezabalili a snažili se o vyrovnání. Otevřeli tím ještě více svoji obranu a Stachovští z rychlých brejků trestali. V 82. minutě Záleský vysunul Pešla, který nic složitého nevymýšlel a propálil brankáře Kestřan Drahoše – 4:2. V poslední minutě prokličkoval obranou Hovorka a jeho nepovedenou střelu dorazil do sítě Kluibr – 5:2. Domácí byli konečně produktivní a získali právem 3 body.

Autor: Sokol Stachy