8.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2019-2020

--

Vacov veze ze Stach tři body díky hattricku Gustava Bujoka

9. A. Eigner , 18. P. Záleský , 41. D. Demeter - 42. G. Bujok , 69. G. Bujok , 71. F. Zitta , 83. G. Bujok (p.)
23

Zápas rozdílných poločasů se odehrál na Stachách. První polovinu ovládli domácí, avšak po obrátce hosté dokázali zápas otočit.

Stachy dokázaly potrestat chyby hostů

Tradiční derby nikdy nemívá jasného favorita, oba týmy se v předchozích zápasech trápily. Hosté vsadili na mladý a fyzicky nadupaný tým, domácí mají směsku zkušených i mladých.

V prvním poločase měli Vacovští míč častěji na kopačkách, ale Stachy nekompromisně trestaly chyby v obraně. Po rohu skóroval Eigner – 0:1. Pár minut nato se po nedorozumění mezi stoperem a brankářem dostal k míči Záleský a zvýšil na 2:0. Hosté mezitím nastřelili dvě břevna, měli i další šance, ale Šebánek byl neprůstřelný. Když ve 40. min po krásné akci Demeter zvýšil na 3:0, tak hosté šli do kolen. Jenže okamžitě poté po rychlém protiútoku Bujok snížil a do kabin se šlo za stavu 3:1.

Vacov nakonec duel otočil

Po přestávce se děly věci. Vacov domácím moc nepůjčil míč a hrálo se neustále před Šebánkem. Tlak byl ovšem dlouhou dobu neplodný. Až v 65. min přišla rozhodující akce zápasu. Pešl skvěle využil zaváhání obrany hostů, na velkém vápně míč zasekl, ale místo přihrávky na zcela volného Záleského volil střelu, která netrefila branku. Od té doby hosté začali jasně na hřišti dominovat. Opět Bujok a pak Zita rychle vyrovnali a domácí se začali bát i o bod. O ten přišli v 85. min, kdy zcela nesmyslně faulovali ve vápně a z nařízené penalty zkompletoval Bujok hattrick – 3:4.

Po 1. poločase to vypadalo na pohodlné vítězství domácích, ale za zcela nepochopitelný výkon Stach ve 2. polovině si hosté odvážejí body po právu.

Autor: Sokol Stachy