5.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2019-2020

--

Čkyně udolala Dražejov ve druhém poločase

52. V. Turek (p.) , 58. P. Samohejl , 66. V. Turek (p.)
26

Domácí Čkyně stále pokračuje v krasojízdě. Dražejov dlouho odolával, ale pak je dvěma góly z penalt popravil kapitán Václav Turek.

Čkyňský tlak bez efektu

Dražejov věděl, že ve Čkyni na body může pomýšlet jen ze zabezpečené obrany, a tak přizpůsobil hru a hrál na brejky. Čkyně byla lepší na míči, měla více šancí, ale nevypracovala si žádnou loženku.

Kapitán Turek nasměroval Čkyni ke třem bodům

Ve druhém poločase přišel faul na hranici vápna a rozhodčí Jan Syrovátka ukázal na pokutový kop, který s bezpečně proměnil Václav Turek – 1:0. V 58. minutě se po hezké akci prosadil Pavel Samohejl, který ještě na jaře oblékal dres Dražejova. V 66. minutě domácí nastřelili ruku ve vápně hostů a s další penaltou si opět poradil Václav Turek. Pro čkyňského kapitána to již byla pátá trefa, která ho posunula na první místo střelecké tabulky.

Čkyně další kolo hraje opět doma proti Cehnicím. Dražejov čeká důležitý duel s Husincem.

SK Čkyně
Patrik Krull, trenér: Chtěli jsme navázat na dobré výkony a zvítězit i v druhém domácím zápase. Povedlo se, ale až zlepšeným výkonem v druhém poločase. V prvním poločase jsme měli sice tlak, ale bez efektu. Po změně stran domácí přitáhli ještě více otěže a donutili soupeře k chybám, které potrestali ze dvou penalt a jednou se trefil ze hry exdražejovský Samohejl. Opět musíme pochválit střídající hráče, kteří vždy do utkání vnesou dravost, hru vždy oživí a týmu pomohou. Za týden hostíme Cehnice a budeme potřebovat podporu všech diváků. Takže srdečně zveme.

TJ Dražejov
Pavel Poláček, hráč: Do Čkyně jsme to jeli odehrát zodpovědně zezadu a hrozit z brejků. To se nám, až na využití nějaké šance dařilo a do 52. minuty. V té chvíli přišla penalta po faulu na hranici vápna. Hosté šli do vedení a za dalších 15 minut přidali ještě dvě branky. Rychlý brejk, kdy jsme se nestihli vrátit a další penalta po nastřelené ruce. Na soupeře nebylo a my se musíme připravit na důležitý zápas s Husincem.