12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2019-2020

--

Chvalšiny vezou ze hřiště favorita bod

52. J. Dušek - 31. M. Postl
25

Větřní v posledních zápasech chytlo velikou formu a čekalo se, že ji potvrdí i proti nováčkovi z Chvalšin. Ten se před zápasem nacházel na posledním místě tabulky a potřebuje každý bod.

Michal Postl zaskočil favorita

V prvním poločase byl hostující tým dobře organizovaný a domácím nic nedovolil. Hostující tým šel do vedení Michalem Postlem, který otřel svou střelu o domácího hráče do protisměru Dobrovodského 0:1. V závěru poločasu šel sám na brankáře hostující Kravets,ale minul a tak skončil první poločas těsným náskokem hostí.

Jakub Dušek vyrovnal

Do druhého poločasu domácí tým zlepšil pohyb a začal být aktivnější. V 52,minutě po standardní situaci vyrovnal Jakub Dušek 1:1. Hosté hráli stále dobře organizovaně, Větřní se sice zlepšilo v kombinaci, ale branka již nepadla. V 87.minutě hosté po rohu hlavičkovali a vynikající zákrok Dobrovodského udržel Větřní ve hře o tři body.V 89.minutě Weinhard stelou z vápna mohl dát body do Větřní, ovšem i Cába se vytáhl a střelu vytáhnul na roh. Zápas tak skončil remízou. Chvalšiny za týden přivítají doma Loučovice. Větřní jede do Hrdějovic.

SK Větřní
Vlastimil Sulzer (trenér): Chtěli jsme doma zvítězit, ovšem derby mělo vše co do fotbalu patří, bojovnost a chuť vyhrát, dobrou atmosféru.Hosté byli první půli lepší a proto i vedli, druhá půle byla od nás lepší stačili jsme vyrovnat více ne. Bod je spravedlivý pro obě strany.

TJ Sokol Chvalšiny
Zbyněk Ginzel (trenér): Do Vetrni jsme jeli z velkým respektem,jelikož jsem tu 5let působil. Zápas byl hodně vyhecovanej z obou stran,ale v duchu fér play. My jsme šli do vedení ve 30 minutě tečovanou střelou Michala Postla. Do poločasu pak šel sám na brankáře Krevetc ale minul branku. Druhy poločas bylo Větřní hodně aktivní a zatlačili nás. A ze standardní situace vyrovnal Dušek. Na konci zápasu měli oba týmy možnost rozhodnout,ale výborně chytající golmani to vychytali. Remíza spravedlivá.