10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2019-2020

--

Frymburk doma nestačil na rezervu Malše Roudné

75. R. Mertl - 72. S. Kubeš , 85. M. Bartoš
24

Zápas týmů z dolní poloviny tabulky vyzněl lépe, pro hostující rezervu Malše Roudné. Ta díky brankám Kubeše a Bartoše veze důležité tři body

První poločas bez branek

Do utkání od úvodu nastoupilo mužstvo Roudného s odhodláním získat alespoň bod a vytvořilo si územní převahu. Domácí tým hrozil zejména ze standardních situací, ale pozorná obrana malšanů vedená liberem Bohoušem Voglem odolávala. Roudenští měli také několik slibných šancí, ale střela navrátilce Matyáše Bartoše z USA skončila na tyči domácí branky a gól Standy Kubeše zmařil zdvižený ofsajd. Poločas tedy skončil nerozhodně 0:0.

Matyáš Bartoš rozhodl o výhře svého týmu

Do druhé půlky nastoupilo lépe domácí mužstvo a vytvořilo si první gólovku, ale frymburský útočník vysoko přestřelil. Poté zahrávali malšané roh a centrovaný míč kapitána Honzy Rezka uklidil do sítě Standa Kubeš - 0:1. Domácí však téměř po pěti minutách vyrovnaly, když centr na zadní tyč našel hlavu Mertla - 1:1. Když scházelo do konce zápasu šest minut, došlo ve vápně domácích ke střetu, ze kterého si Martin Lerch odnesl monokl a musel střídat. Nahradil jej Libor Šolc a hned po rozehrání obral o míč domácího stopera a postupoval sám na branku. V šestnáctce si všiml nabíhajícího Matyáše Bartoše, který střelou do prázdné rozhodl o vítezství malšanů - 1:2. Domácí mužstvo vrhlo všechny své síly do útoku a mohlo v závěru vyrovnat, to by ale střídající Brůha nesměl přestřelit z malého vápna.

Další kolo přivítá Malše Roudné B doma Sedlec. Frymburk hraje doma proti Netolicům.

FC Šumava Frymburk
Milan Račák (hráč): Další utkání, kdy jsme soupeři darovali body. Za to, že jsme v tabulce tam, kde jsme, si můžeme sami vlastními chybami, které děláme na obou koncích hřiště - vepředu dokážeme neproměnit i neproměnitelný šance a naopak vzadu se nám "daří" dělat opravdu hloupé chyby. Musíme se kousnout, trénovat a začít dělat výsledky.

M. Vítek [-] - M. Flöring [-] , P. Píšek [-] , S. Budík [-] (58. L. Brůha [-] ) , F. Malina [-] , J. Rillich [-] , J. Ribár [-] , M. Račák [-] , T. Kaňa [-] , R. Mertl [-] , D. Antl [-]