12.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2019-2020

--

--

Tábor se rozešel s Chýnovem smírně

16

Další kolo 1. A třídy mělo na programu derby mezi Meteorem Tábor a Chýnovem. Zápasy mezi těmito dvěma soupeři bývají vždy velmi vyrovnané a bojovné a ani v sobotu tomu nebylo jinak. Oba soupeřící týmy nakonec po dobrém výkonu braly po bodu za remízu 1:1.

Ve vyrovnané první půli skórovala obě mužstva

Už od prvních minut se hrál vyrovnaný fotbal. Žádný z týmu nechtěl inkasovat jako první, protože si oba mančafty uvědomovaly, jak je těžké dotahovat. Nakonec se první branka podařila vstřelit Chýnovu, když se v 16. minutě prosadil po rychlém protiútoku Havlík. Domácí si ale s odpovědí poradili ve velkém stylu. Už po minutě srovnal stav zápasu Janošík. O chvíli později se rýsovala další šance domácích, kterou ale včas utnul hostující obránce. Ve 35. minutě mohl jít Chýnov znovu do vedení. To by ale Hruška musel proměnit samostatný nájezd, který mu dobře chytil Šedivý v domácí bráně. Zbytek poločasu už žádnou šanci nenabídl, a tak byl poločas 1:1.

Po neproměněných šancích se týmy o body dělily

Druhý poločas začali lépe hosté, kteří hned v úvodu trefili tyč. Domácí se vrátili do hry po deseti minutách, kdy museli pouze bránit. Pak už se ale hra opět vyrovnala. V 65. minutě se do dobré šance dostal Fiala, ale na toho si u tyče počkal Průša, který střelu vyrazil na roh. V 75. minutě měl stoprocentní příležitost ke skórování Král, ale hlavou orazítkoval břevno a následnou dorážku namířil do náruče Šedivého. V úplném závěru měli domácí dvě šance, ale ani jednu nedokázali přetavit v gól, když obě zakončení z malého vápna skončily mimo. V příštím kole Meteor vycestuje do Kovářova a Chýnov přivítá doma Slavii ČB.