12.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2019-2020

--

--

Tři body zůstaly na budějcké Slávii

17

V sobotním slunečném odpoledni zavítal k Malému jezu Ševětín. Domácí Slavie potřebovala odčinit poslední porážky s Týnem a Hlubokou. Hosté chtěli naopak navázat na tři body z Meteorem Tábor.

I přes šance žádná branka nepadla

V první půli sice diváci žádnou branku neviděli, nicméně nudit se nemohli. Slávisté od začátku ukazovali, že se chtějí vrátit do boje o stupně vítězů, drželi více balón a celkově měli více ze hry. První šanci měl na kopačce Šťastný, který zakončoval z hranice vápna, obrana Ševětína však střelu zablokovala. Poté se ozvali i hosté, jmenovitě agilní Hájek posílal střílený centr do vápna, který gólman Konečný musel vyrážet. Pak už se počítaly šance pouze na domací straně. Kindermann zakončoval z malého vápna po sklepnutí Bohůnka, gólman Novotný však reflexivně zakročil. O pár minut později uklízel Bravenec do prázdné brány, radost mu ale překazil ševětínský stoper, který pokus vyhlavičkoval. Poslední slovo prvního poločasu měl opět hostující brankář Novotný, který zlikvidoval tečovanou střelu Dvořáčka.

Druhý poločas rozhodl o vítězi

Nástup do druhého poločasu zachytil domácí celek ve skvělém světle a Slávia takřka rozhodla zápas během pěti minut. Nejprve ve 47. minutě vyhrál hlavičkový souboj Bohůnek, míč se odrazil ke Kindermannovi, ten uklízel za bezmocného gólmana a otevřel tak skóre na 1:0. O 2 minuty později unikl Kindermann po pravé straně, poslal míč do vápna, kde Bravenec opět nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci a zvýšil tak skóre na 2:0. Domácí se uklidnili a hru kontrolovali, hosté hrozili pouze po levé straně, ale jejich náznaky šancí gólmana Konečného příliš neprověřili. Gólovou tečku za utkáním obstaral střídající Wejskrab, který uklízel centr Dvořáčka do prázdné branky. Brankový rozdíl odpovídal rozložení sil na hřišti a slávisté berou po delší odmlce všechny tři body. Hosté ze Ševětína budou muset zabrat opět v příštím kole na domácím hřišti s budějckou Lokomotivou a Slávie zavítá do Chýnova.

SK Slavia České Budějovice
Matěj Bohůnek (hráč): Opět se hrálo za krásného počasí, plac sice není nejlepší, ale dokázali jsme se s tím srovnat lépe než v zápase s Týnem. Předvedli jsme týmový výkon s minimem chyb a výsledek 3:0 je asi zasloužený. V příštím kole vyrazíme do Chýnova a budeme jistě chtít navázat na předvedenou hru.

D. Konečný [-] - T. Vršitý [-] , K. Dvořáček [-] (75. T. Klimeš [-] ) , D. Šťastný [-] , M. Bohůnek [-] , J. Dráb [-] , M. Boček [-] , O. Kindermann [-] , V. Bravenec [-] (63. T. Wejskrab [-] ) , P. Rajzl [-] (83. Z. Hronek [-] ) , P. Kindermann [-]