11.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2019-2020

--

--

Olympie opět nadělovala

16

Zatím stále neporažená Olympie opět nezklamala své fanoušky a na domácím hřišti nadělila dalšího bůra, tentokrát budějcké Lokotce.

Domácí z několika šancí proměnili pouze jednu

Do zápasu vstoupili lépe domácí. Hned v 6. minutě se podařilo Plojharovi přehodit lobem obranu a Boček ze strany propálil brankáře. Domácí se ujali vedení 1:0. Olympie dál vytvářela tlak na soupeře, ale bez zakončení do brány. Houska dvakrát nastřelil tyč a ani ostatní spoluhráči své šance neproměnili. Ve 28. minutě se do šance dostali i hosté, avšak zkušený brankář Vachuta střelu vyrazil. První poločas tak skončil za stavu 1:0.

Ke konci utkání přišla gólová smršť domácích

Od začátku druhého poločasu byla hra vyrovnaná. To se však změnilo v 67. minutě, kdy Dobalův roh tečoval na přední tyči Mravec a k odraženému míči se na brankové čáře dostal Štos a doklepl ho do brány. Domácí tak zvýšili na 2:0. Od 81. minuty se Olympie prosadila hned třikrát. Nejdříve Šťastný vybojoval u vápna míč, přihrál ho Dobalovi, který ho posunul doleva na volného Stoklasu a ten uklidil míč pod brankářem do sítě. Čtyři minuty na to Dobal krásnou přihrávkou do vápna našel Stoklasu, který špičkou posunul míč kolem brankáře a zvýšil na 4:0. Hned na to v 87. minutě Mravec utekl po lajně, našel ve vápně Dobala a ten levačkou uklidil míč k tyči. Hosté už se k ničemu nedostali a zápas tedy skončil 5:0. O víkendu čeká Olympii zápas s Lišovem a Lokomotiva ČB uvítá na svém hřišti Hlubokou.

FK Olympie Týn nad Vltavou
Jiří Orlíček (trenér): Vstoupili jsme do zápasu dobře. V 5. minutě Plojhar prohodil míč na Bočka, který skóroval 1:0. Do konce poločasu jsme dvakrát nastřelili tyč. Mravec, Štos a Boček také neproměnili své šance. Hosté měli ve 28. minutě šanci, kterou brankář Vachuta vyrazil. Ve druhém poločase v 66. minutě po rohu Dobala a teči Mravce dorazil Štos na 2:0. Od 80. minuty jsme navýšili skóre na 5:0. Trefil se dvakrát Stoklasa a jednou Dobal. Dlouho jsme nemohli dát druhou branku, ale nakonec jsme zápas dovedli do vítězného konce.

J. Vachuta [-] - V. Dobal [-] , L. Mravec [-] , J. Brom [-] , J. Plojhar [-] (69. R. Šťastný [-] ) , R. Štos [-] , P. Vařil [-] , T. Houska [-] (76. V. Červenka [-] ) , M. Boček [-] (87. J. Mezera [-] ) , J. Meidl [-] , L. Stoklasa [-]