11.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2019-2020

--

--

Ševětín si vítězstvím polepšil v tabulce

16

V sobotu odpoledne se Meteor vydal v 10. kole 1. A třídy k dalšímu utkání do Ševětína. Ten v minulém kole inkasoval půltucet branek a prohrál 6:2 v Bernarticích. Proti Táboru, ale domácí výsledkově odčinili toto zaváhání a vyhráli 4:2.

Meteor v první půli inkasoval dvě branky

Vstup do zápasu se Ševětínu vydařil náramně. Už ve 4. minutě se dokázal šťastně prosadit Suchan. Po inkasované brance přebral otěže nad zápasem Meteor, ale po sérii dobrých příležitostí nedokázal vyrovnat. Naopak ve 33. minutě přidal domácí Radim Novotný druhý gól, který byl opět jeden z těch náhodných. Ve zbytku poločasu byli lepší hosté, ale míč do sítě dostal pouze Janošík, který byl v ofsajdu. Do šaten se šlo tedy za stavu 2:0.

Hosté snížili skóre, avšak na body to nestačilo

První minuty druhého poločasu patřily Meteoru, který si vypracoval dobrou šanci, ale míč z brankové čáry odkopl domácí obránce. V 50. minutě udělal chybu v rozehrávce hostující veterán Břenda, čehož využil domácí útočník, který si vzápětí došel pro penaltu. Tu s ledovým klidem proměnil Novotný. Hostům se podařilo snížit v 65. minutě zásluhou mladého Sedláčka, který dobře zavřel zadní tyč a uklidil míč do brány. Jenomže domácí v 81. přidali branku uklidnění, o kterou se postaral znovu Novotný, který tak zvyšoval už na 4:1. Meteor se nevzdával a o minutu později se dočkal dalšího snížení na rozdíl dvou branek. O to se krásnou střelou o břevno postaral Janošík. Víc už se ale hostům nepovedlo, a tak ze Ševětína odjeli s nulou. V příštím kole se Meteor střetne doma s Chýnovem a Ševětín zamíří do Českých Budějovic, kde se utká se Slavií.