--

--

--

13

Lídr tabulky ze Živanic přijel k utkání do Hradce Králové dosud neporažen. Domácí ale hosty přehráli a po zásluze zvítězili.

Hradec lepším týmem

Votroci byli od úvodních minut aktivnější, drželi míč a pohledně kombinovali. Ve 14. minutě byl po přihrávce Rajnocha v úniku Mahr, po kontaktu s protihráčem těsně před vápnem upadl. Píšťalka rozhodčího však zůstala němá. O chvíli později nevyužil přihrávku od Procházky Rajnoch. Ve 24. pálil z otočky agilní Samko, obrana Živanic ale jeho střelu zblokovala na roh. Z rohu doputoval míč až na hlavu Plašila, toho vychytal pozorný gólman Frydrych. Ve 36. minutě už Frydrych kapituloval. Sokol získal při napadání balón, nacentroval do vápna, kde se ve skrumáži nejlépe zorientoval důrazný Denny Samko a poslal domácí do vedení. Živanický Sokol se snažil ještě do poločasu vyrovnat, ale z tlaku vyplynula pouze Nikodémova střela, kterou Mach v domácí brance kryl.

Živanice své šance nedaly, tak udeřili domácí

Živaničtí pokračovali i po přestávce v ofenzivě, kterou zakončili první půli. Domácí obrana ale byla pevná. První větší možnost si vypracoval domácí celek. Po Samkově přímém kopu zakončoval v dobré pozici áčkař Leibl, ale branku minul. V 66. minutě hlavičkoval střídající Pánek těsně mimo hradeckou branku. Tentýž hráč v 72. minutě zakončoval lobem rychlý útok Živanic. Lob přes gólmana Macha se mu podařil, ale domácí bek Locker stihl míč doběhnout a odpálit pryč. Hosty mohly zahozené šance mrzet ještě více v 80. minutě. Domácí Bičiště totiž obešel hned tři protihráče, na jeho zpětnou přihrávku si naběhl kapitán Votroků Jan Vobejda, ten vyslal tvrdou střelu, která zapadla přesně k pravé tyči, 2:0. V nastavení mohl navýšit výhru Hradce Procházka, ale po pěkném sólu nedokázal úspěšně zakončit. Živanice tak zažily první prohru v ročníku, nutno dodat, že Hradec vyhrál zaslouženě.