Béčko Pardubic zdolalo Přepeře

13

Hráči Pardubic měli celý zápas ve své režii a zaslouženě zvítězili.

Domácí si vytvořili náskok

Domácí hráči vstoupili do utkání aktivněji a od začátku měli více ze hry. V 5. minutě Zukalův pas při´tuknul Park do míst, kde byl Pavel Žifčák, který zajistil domácím brzké vedení. Ve 14. minutě Lee z dobré pozice netrefil branku. V 19. minutě se domácí dočkali druhé branky. Akci Mužíka s Leem po pravé straně úspěšně zakončil Tomáš Lněnička, 2:0. Hráči z města perníku se poté přestali tolik tlačit do zakončení a kontrolovali průběh hry. Hosté zahrozili až na konci první půle. Dílovu střelu domácí brankář vytěsnil na roh, po jehož rozehrání pardubičtí obránci se štěstím odrazili nápor hostů. Do kabin se tak šlo za příznivého stavu pro Pardubice.

Pardubice si body pohlídaly

Hned dvě střídání provedl o poločaosvé pauze nespokojený hostující trenér, čímž hru svého mužstva oživil. Přesto měli první dobrou anci opět domácí, jmenovitě Mužík, který z otočky těsně netrefil branku. Ve 49. minutě snížil po Tvarohově centru hlavičkou Vojtěch Novotný. V 55. minutě se prosadil domácí Sanghyeok Lee po přihrávce Žifčáka. V 70. minutě se hosté opět dostali na dostřel. Střídající Martin Ježek přetlačil v souboji na hranici pravidel domácího beka, obešel gólmana a uklidil balón do sítě, 2:3. V 75. minutě zajistil domácím klidný náskok Ladislav Mužík, který vyslal směrem k brance spíše centrovaný bal=on, který skončil až v sítí. V závěru ještě inkasoval dvě žluté karty a tudíž kartu červenou domácí Zukal.

FK Pardubice B
Kamil Řezníček - trenér: Sehráli jsme úvodní těžké utkání ve třetí lize. První poločas jsme byli jasně lepší, vstřelili jsme dvě branky a další příležitosti nevyužili. Soupeř hrozil jen ze standardních situací. Do druhé půle však vstoupil lépe a brzy vstřelil kontaktní gól. Chvíli poté jsme mu zase utekli na dvě branky, ale opět došlo ke snížení. Naštěstí pět minut poté Mužík překvapil gólmana a stav 4:2 jsme i přes nervózní závěr již udrželi. Jsme rádi, že jsme do soutěže vstoupili vítězně a hráče chválím za kvalitní výkon.

FK Přepeře
p. Zachariáš - trenér: Dnešní utkání se těžko hodnotí. Jsem zklamaný a naštvaný. Od začátku jsme tahali za kratší konec. První poločas jsme jen přihlíželi aktivním domácím a děláme naprosto naivní, triviální chyby. Na této úrovni to prostě nejde. Když už se ve druhém poločase dvakrát dostaneme na dostřel domácím, tak opět vyrobíme fatální chyby, které nás stojí výsledek. Dnes jsem zklamaný především z přístupu a špatného vstupu do utkání. Doufám, že nás to posadí na zadek a přistoupíme k tomu příště výrazně lépe...

Š. Hrnčíř [-] - P. Sokol [-] (82. O. Pavlas [-] ) , T. Jiroutek [-] , T. Lněnička [-] , P. Zifčák [-] , S. Lee [-] (66. T. Outrata [-] ) , L. Mužík [-] (90. F. Stýblo [-] ) , D. Kovář [-] , J. Park [-] (86. V. Bureš [-] ) , F. Čihák [-] , L. Zukal [-]