--

--

--

23

Krize Rakovníku nebere konce. Další vysoký debakl utrpěl poslední klub tabulky na svém hřišti od Štěchovic. Zmar domácí podtrhli neproměněnou penaltou.

Rychlý nástup hostů, domácí nedali penaltu

Hned po dvanácti vteřinách hry se hosté dostali do vedení. Byl to nejrychlejší gól letošní sezóny ČFL. Novák odcentroval a Matěj Štědronský hlavou překonal domácího brankáře Zacha, 0:1. Domácí se ani nestihli vzpamatovat z prvního zásahu a v 8. minutě inkasovali podruhé. Woitek vyslal pěkný oblouček za obranu, na který si naběhl Martin Novák a zkušeně obstřelil gólmana, 0:2. Hosty dvoubrankový náskok ukolébal a do hry se dostali i domácí. Štěchovický gólman Kohoutek musel zasahovat proti střele Červeného. Ve 25. minutě byl ve vápně faulovaný domácí Hejda a Rakovník dostal možnost pokutového kopu. Sám faulovaný Hejda se ujal exekuce penalty, ale svůj pokus doslova zpackal, brankář Kohoutek tak v klidu ukryl míč do svých rukavic a hned založil protiútok. Košatův centr na zadní tyč uklidil za Zachova záda Matěj Štědronský, 0:3. Domácí Červený poté opět zkoušel své střelecké štěstí, ale neuspěl, stejně tak hostující Woitek. Ve 41. minutě vystihl Martin Novák rozehrávku domácích a střelou změnil skóre na 0:4. Tím poločas hrůzy pro domácí skončil.

Utkání se dohrávalo

Druhý poločas byl za čtyřgólového vedení hostů pouze formalitou. Obě mužstva polevila v nasazení. V 50. minutě nepřesně zakončoval domácí Červený, k odraženému balónu se dostal Marek Hejda a z otočky snížil na 1:4. Ani jedno mužstvo se poté nikam nehnalo a hrál se dlouhou dobu pomalý a nudný fotbal. Další možnost měli domácí, ale střídající Ducár nedokázal trefit branku. V 74. minutě zaútočili i hosté. Štědronský vyslal pas za obranu, ten převzal Martin Novák a nadal Zachovi šanci, 1:5 a hattrick pro štěchovickou oporu. V 84. minutě pálil na domácí branku Volešák, Zach jeho střelu dokázal vyrazit, ale u odraženého míče byl první Patrik Nehoda, který dal výsledku konečnou podobu, 1:6.

Zdroj: Oficiální web TJ Štěchovice

Redakčně upraveno.

SK Rakovník
Jiří Razím - trenér: Absolutně jsme nezvládli defenzivní činnost. V 8. minutě jsme prohrávali 0:2. Penaltou jsme se mohli dostat do zápasu, ale bohužel jsme neproměnili a vzápětí jsme dostali na 0:3 a bylo po zápase. Potom jsme dělali další chyby v defenzivě a hosté nás trestali. Zápas jsme nezvládli díky našim chybám.

Povltavská Fotbalová Akademie
Karel Holešta - vedoucí mužstva: Pro nás bylo hodně důležité, že jsme šli hned v první minutě do vedení. Dobrý vstup do utkání jsme potvrdili druhým gólem. Důležité bylo, že domácí neproměnili pokutový kop zrovna ve chvíli, kdy domácí získávali půdu pod nohama. Do poločasu jsme dali ještě třetí a čtvrtý gól. Ve druhém poločase už hra neměla takovou úroveň. Hlavně z naší strany. Zaslouženě jsme zvítězili nad slabším soupeřem.