--

--

--

23

Domácí Cábelíci v utkání s karlovarskou Slavií potvrdili roli favorita a díky dvěma brankám útočníka Krejdla zvítězili 2:0

Krejdl poslal domácí z dorážky do vedení

Domácí hráči vstupovali do utkání v roli jasného favorita a zároveň chtěli odčinit prohru v Hostouni. Od úvodního hvizdu byli Cábelíci aktivní a vytvářeli si šance. V 5. minutě zakončoval domácí forvard Krejd, ale Bláha v brance Karlových Varů předvedl brilantní zákrok. V 9. minutě se do míče opřel Beňo, míč skončil na břevně karlovarské branky, k dorážce se dostal Daniel Krejdl a poslal Králův Dvůr do vedení 1:0. Domácí se dále tlačili do útoku, ale výborný brankář Bláha držel hosty ve hře o dobrý výsledek. Hra se postupem času začala vyrovnávat. Hosté si poté vytvořili zajímavé možnosti, ale Vokáč, ani Maňák z dorážky nepřekonali domácího gólmana Krčka, pro kterého byl hlavně druhý zákrok těžký. V dalších možnostech hostů nejprve Kuffour centroval na Procházku, který svou možnost neproměnil, o chvíli později dopadl stejně i sám Kuffour. První poločas tak skončil jednobrankovým vedením domácích.

Neuznaná branka domácích, poté navýšení náskoku

Druhou půli začali aktivněji domácí a svého soupeře zatlačili na jeho polovinu. Cábelíci častěji drželi balón, byli agresivnější a rychlejší. Po hodině hry se po centru Balšánka dokázal nadvakrát prosadit Hell, ale branka nebyla uznána pro předchozí ofsajd domácího hráče. V 66. minutě vyhrál souboj na vápně domácí kapitán Balšánek, míč se odrazil do míst, kde hlídkoval Daniel Krejdl, který vystřelil na zadní tyč a míč se zastavil až v brance, 2:0. Navýšit vedení Cábelíků mohl v 82. minutě střídající Šolaja, ale jeho hlavičku po rohu Balšánka bravurně zlikvidoval Bláha. Domácí si závěr utkání pohlídali a slaví tři body.

Zdroje: Oficiální web FK Králův DvůrOficiální web FC Slavia Karlovy Vary

Redakčně upraveno.

FK Králův Dvůr
Tomáš Šilhavý - trenér: Vyšel nám vstup do utkání, dali jsme i gól. Měli jsme i další šance. Ve druhé části prvního poločasu jsme vypadli z role, Vary ucítili šanci na vyrovnání a po zbytek poločasu byly lepší. Nám pomohla přestávka, kdy jsme se trochu srovnali. Druhý poločas byl od nás dobrý, měli jsme šance a závěr byl od nás klidnější. Nebylo to jednoduché, ale zvládli jsme to.

FC Slavia Karlovy Vary
Daniel Drahokoupil - vedoucí mužstva: Králův Dvůr je na 3. místě, mají dobrý,široký kádr, hrají rychlý, důrazný, někdy až na hraně, fotbal. Vyhráli zaslouženě. Nutno dodat, že všichni tři rozhodčí předvedli výborný výkon, naprostá rovina. Nás čekají tři zápasy pravdy: doma Benešov a Plzeň B, poslední kolo v Hostouni. Všechno je o život!

J. Krček [-] - M. Hell [-] , D. Krejdl [-] (67. D. Kůžel [-] ) , M. Procházka [-] (79. D. Šolaja [-] ) , J. Blažek [-] , D. Beňo [-] (88. J. Bíba [-] ) , J. Balšánek [-] (83. T. Osvald [-] ) , T. Šebek [-] , D. Zelenka [-] , R. Novák [-] , M. Kraus [-] (72. J. Bouček [-] )

V. Bláha [-] - D. Schettl [-] , J. Hudec [-] , J. Kalina [-] (83. O. Shorný [-] ) , Z. Skala [-] , . Diarra [-] (68. T. Holík [-] ) , A. Kuffour [-] , P. Maňák [-] (46. R. Stöckner [-] ) , J. Procházka [-] , R. Vokáč [-] (64. J. Lattisch [-] ) , M. Pěkný [-]

ŽK: 56. J. Blažek - 58. R. Stöckner , 80. Z. Skala .
Hráči zápasu: D. Krejdl , T. Šebek - V. Bláha .
Počet diváků: 180. Rozhodčí: Zadinová Olga - SEVERÝN Vojtěch, FIŠER Miroslav.