--

--

--

27

Po Táborsku přivítala Sparta dalšího jihočeského zástupce v ČFL, FC Písek. Domácí hráči nedokázali potvrdit roli favorita a utkání prohrály 1:2. Hostující Valenta vstřelil obě branky svého mužstva a jeho druhý gól byl ukázkový.

Valenta poslal Písek do vedení

Do sestavy Sparty se po zranění vrátil kapitán Lukáš Vácha, po zranění za béčko naskočil i bek Costa. Jako první si zahrozili domácí. Dao postupoval proti poslednímu hráči hostí, ale nedokázal se přes něj prosadit. V 9. minutě pálil zpoza vápna navrátilec Vácha, ale Satrapa v brance Písku byl pozorný. Ve 12. minutě zaútočili také hosté. Presl přihrál Ulbrichovi, jehož přihrávku na rohu malého vápna dokázal uklidit do branky Tomáš Valenta, 0:1. Písečtí hráli zodpovědně v obranné fázi a nepouštěli favorizované domácí do žádných možností. Pro Písek nastaly kompilace na konci první půle. Nejprve musel ve 37. minutě kvůli zranění střídat Presl, který byl do té doby velmi aktivní a o pět minut později také bek Sajtl. Sparta zahrozila až na úplném konci poločasu, kdy po centru Gabriela hlavičkoval Dao. Brankář Satrapa byl ale pozorný a míc chytil. Do kabin tak odcházeli spokojenější hosté, kteří vedli o jednu branku.

Exkluzivní střela Valenty, Sparta dokázala pouze korigovat

Ve druhém poločase se dlouho čekalo na první příležitost. Hra se odehrávala ve středu hřiště. Až v 58. minutě se uvolnil písecký Valenta, jeho krásnou střelu dokázal gólman Čtvrtečka konečky prstů vyrazit na břevno své branky, k dorážce se dostal Vávra a již překonaného gólmana Sparty zastoupil na brankové čáře jeden z beků. Poté se dostali do šance i domácí, střelu střídajícího Patráka vytěsnil s vypětím všech sil na roh Satrapa. V 63. minutě přišla druhá branka Písku a byla to branka exkluzivní. Tomáš Valenta napřáhl ke střele z velké vzdálenosti a jeho tvrdá rána doletěla přesně do šibenice Čtvrtečkovy branky, 0:2. Se Spartou mohlo být ještě hůře, ale Voráčkova střela těsně minula branku. Poté se domácí vrhli do útoku a zatlačili Písek na jeho polovině. Do šancí se však dostávali přes soustředěnou obranu hostů těžce. Sparta zjednodušila hru a posílala do vápna centr za centrem. V 83. minutě se ke střele dostal střídající Flek, Satrapa míč neudržel a z dorážky dokázal snížit Vojtěch Patrák, 1:2. Sparťané se snažili o vyrovnání, ale další příležitost už obrana Písku nedovolila, a tak si hosté překvapivě odvážejí tři body, kterými se dotáhli v tabulce na svého soupeře.

Zdroj: Oficiální web AC Sparta Praha

Redakčně upraveno.

AC Sparta Praha B
Václav Dudl - hráč: Zápas s Pískem nebyl pro nás vůbec dobrý, nechytli jsme tempo zápasu a už v 11. minutě jsme inkasovali. Nefungovala nám hra, kterou jsme chtěli hrát. Nic, absolutně nic nám nešlo. Ve druhém poločase se to zlepšilo, ale nevytvořili jsme si žádnou velkou šanci a dostali jsme gól na 2:0. Po druhém obdrženém gólů jsme se trochu probrali. ale nestačilo to na otočení zápasu, ale jenom na snížení na 2:1. Bohužel jsme nedokázali potvrdit venkovní výhru ze Štěchovic a prohráli jsme.

FC Písek
Milan Nousek - trenér: Pro nás zápas dopadl velice úspěšně, my jsme byli na Spartu celkem dobře nachystaní. Soupeře jsme nepouštěli moc do šancí, až ke konci, kdy nás zatlačili. Za průběh utkání jsme si i vyhrát zasloužili.

J. Čtvrtečka [-] - D. Horák [-] (71. K. Flak [-] ) , Y. Dao [-] (57. V. Patrák [-] ) , D. Mareček [-] , D. Šimáček [-] (87. M. Talovierov [-] ) , R. Prokopec [-] (57. B. Traore [-] ) , L. Vácha [-] (71. A. Radwan [-] ) , V. Dudl [-] , C. Nhamoinesu [-] , M. Piško [-] , A. Gabriel [-]

FC Písek
J. Satrapa [-] - T. Valenta [-] (73. V. Hrachovec [-] ) , O. Sajtl [-] (42. Š. Holý [-] ) , T. Ulbrich [-] , M. Voráček [-] (83. D. Kubiš [-] ) , O. Běloušek [-] , A. Presl [-] (37. R. Vávra [-] ) , J. Held [-] , F. Vacovský [-] , K. Kulík [-] , T. Benetka [-]

ŽK: 75. M. Voráček , 75. T. Ulbrich , 88. V. Hrachovec .
Hráči zápasu: T. Valenta , F. Vacovský .
Počet diváků: 250. Rozhodčí: Řeháček Lubomír ml. - MARTÍNEK Petr, HORÁČEK Michal.