--

--

17. Z. Musiol , 20. Z. Musiol (p.) , 48. . Toutou
27

Vedoucí celek tabulky jde po ztrátě Sparty do trháku. Podle očekávání si Táborsko s trápícím se Rakovníkem poradilo a tabulku vede před trojicí pronásledovatelů o šest bodů s tím, že Sparta má o zápas méně. Domácí tak napravili prohru v minulém kole na hřišti Slavie.

Dvě slepené branky určily směr utkání

Mužstvo Rakovníku poprvé vedl z pozice hlavního trenéra Milan Razím a premiéru zažil nejtěžší možnou, na půdě lídra tabulky Táborska. Od úvodního hvizdu bylo patrné, s jakým cílem hostující outsider do utkání nastoupil. Hosté zaparkovali na své polovině a málokdy se pokusili vyrazit alespoň do brejku. Domácí tak obléhali rakovnickou šestnáctku jako při házené. Bylo však otázkou času, kdy se některý z gólových hráčů Jihočechů prosadí. Stalo se tak v 17. minutě kdy si na Kučerův rohový kop naskočil Zbyněk Musiol a hlavou zajistil domácím vedení 1:0. Ve dvacáté minutě byl střelec první branky faulovaný ve vápně brankářem Zachem a byla nařízena penalta. Exekuce se ujal sám postižený Zbyněk Musiol a zvýšil na 2:0. Tímto výsledkem poločas také skončil.

Rakovník se do žádně šance nedostal

Domácí brankář Zadražil si mohl ve své brance klidně i odpočinout, protože hosté v prvním poločase jeho branku neohrozili. Druhý poločas nabídnul podobnou podívanou. Ve 48. minutě se trefil pěknou střelou pod břevno Mpondo Martins Daniel Touto a o výhře domácích nikdo nepochyboval. Ofenzivní smršť Táborska se také nekonala. Do konce utkání se diváci dočkali už pouze dvou šancí, které zůstaly neproměněné. De Almeidovu tvrdou střelu zlikvidoval brankář Zach a dravý průnik Tolno nedokázal zakončit mezi tři tyče. Jelikož hosté za celý zápas neohrozili, nedalo se mluvit ani o nějakém závěrečném tlaku, Domácí hru kontrolovali a zaslouženě zvítězili 3:0.

Zdroje: Oficiální Facebook FC MAS Táborsko

Redakčně upraveno,

FC MAS Táborsko
Miloslav Brožek - trenér: Myslím si, že jsme podali koncentrovaný výkon, který směřoval k naší výhře. Byl to možná zápas, který úplně nelahodil oku diváka, protože soupeř po celé utkání bránil na třiceti, čtyřiceti metrech, a to se se samozřejmě strašně těžce překonává. Pro nás to byl první zápas ryze tohoto typu. Ačkoliv to vypadlo jednoznačně, nejsou to jednoduché zápasy. Vy musíte překonávat zataženou soupeřovu obranu. Diváci chtějí, abychom dali co nejvíce branek, ale proti takovému soupeři není jednoduché hrát. My máme spíše brejkové mužstvo. Pokud rychle nepřekonáváme střední fázi, máme pak ve hře trochu problém. Pokud soupeř hraje na třiceti metrech od brány, prostoru je tam málo a musíte být přesní, musíte dobře zabíhat za obranu, musíte dobře odskakovat a hrát rychle. My jsme si vyzkoušeli jestli to jde, nebo nejde proti takovému soupeři hrát. Říkám pořád, máme na čem pracovat. Jsem rád za další výhru. To je to, co bylo podstatné.

SK Rakovník
Jiří Razím - trenér: Hráli jsme proti prvnímu, myslím si, že ne nadarmo je Táborsko v čele soutěže. Převedli veškeré své kvality. My jsme se celý týden připravovali na ten zápas. Věděli jsme, že s nimi nemůžeme jít do otevřené hry, protože bychom za poločas prohrávali 5:0. První gól jsme dostali z nacvičené standardky, která se těžko brání, druhý byl z diskutabilní penalty. Mohli jsme zabránit třetí brance, která padla po naší chybě, kdy jsme nezachytili brejk po naší levé straně. Musím kluky jenom pochválit hlavně za bojovnost. Věřím, že je to odraz k lepšímu.

A. Zadražil [-] - J. Navrátil [-] , P. Vandas [-] (60. . Al [-] ) , F. Rydval [-] , Š. Havrda [-] , M. Novák [-] (60. E. Tolno [-] ) , . Toutou [-] (80. C. Conde [-] ) , M. Kučera [-] , P. Schramhauser [-] (80. L. Vozihnoj [-] ) , V. Penc [-] (67. A. De Almeida [-] ) , Z. Musiol [-]

SK Rakovník
R. Zach [-] - M. Hejda [-] , R. Hamouz [-] , P. Duchoň [-] , J. Krupička [-] , J. Rohla [-] (46. K. Vilímek [-] ) , P. Tvrz [-] , J. Severin [-] (88. J. Červený [-] ) , J. Červený [-] (80. J. Sklenka [-] ) , D. Pelyak [-] , M. Rendla [-]

ŽK: 65. V. Penc , 76. P. Schramhauser - 19. R. Zach , 62. J. Sklenka , 68. J. Červený .
Hráči zápasu: Z. Musiol .
Počet diváků: 709. Rozhodčí: Drábek Drahoslav - VÍT Petr, SLAVÍČEK Lukáš.