--

--

20. R. Lokša , 44. R. Lokša , 61. D. Buchta , 83. R. Lokša
8

Historie obou dnešních soupeřů napsala další stránku vzájemných soubojů! Před utkáním si mnozí aktéři i pamětníci zavzpomínali, jak jsou oba kluby neuvěřitelně spojeny.

Baník vede

Vždyť z Benešova do Baníku zamířili takové veličiny, jakými byli bezesporu legendární trenér Evžen Hadamczik, hráči Sialini, Lička, Magera, Jan senior i junior a Víťa Baránek a další mládežníci. Dnešní utkání bylo oslavou fotbalu. Snaha domácích nestačila na kvalitní výkon soupeře, který ozdobil svým střeleckým koncertem uzdravený kanonýr Lokša. Ale pěkně popořádku. V 6. minutě stačil brankář Lasák vyrazit střelu Lokši na rohový kop. V 8. minutě poslal Lalkovič do šance Velnera, ale toho zradila střelecká muška. Ve 20. minutě byl gólman Lasák bezmocný proti dorážce Lokši – 0:1.

Domácí poprvé ohrozili branku hostů ve 22. minutě, Blahuta rozehrál akci, tu zakončil dělovkou Foitzik, ale Murín stačil vyrazit balón na rohový kop. Ve 33. minutě se zaskvěl parádním zákrokem gólman Lasák, který si poradil se sólem Buchty! Domácí byli blízko vyrovnání ve 36. minutě, přímý kop Haase prodloužil Moravec na Romaněnka, ale ten minul cíl… Ve 38. minutě se domácí neradovali z vyrovnání ani po akci Trajkovského s Pecuchem, Murín si přilepil jeho střelu do svých rukavic. Před odchodem do kabin našel Urban nabíhajícího Lokšu a proti jeho hlavičce byl Lasák bez šance – 0:2.

Potvrzení vedení

Domácí se mohli vrátit do zápasu v 57. minutě, Murín se však nedal překvapit utěšenou střelou Haase z přímého kopu. V 61. minutě se zaskvěl nádherným sólem přes půl hřiště Buchta a jeho „blafák“ posunul ukazatel skóre na – 0:3!  Domácí se neradovali z gólu ani v 63. minutě, povedenou akci Labudy s Trajkovskim zakončil střelou Karčmář, ale trefil jenom tělo padajícího brankáře Murína.

Na druhé straně zachránila domácí jen branková konstrukce po akci Lokši a střele Buchty. Benešovští se neradovali ani z čestného gólu v 78. minutě skončil brejk Trajkovského a Romaněnka střelou Gomoly, těsně vedle pravé tyče. V 83. minutě se parádně k levé tyči trefil dělovkou Lokša, připsal si dnešní hattrick a dal výsledku konečnou podobu – 0:4! Na dnešní fotbalově kvalitní výkon hostů snaha domácích nestačila. Ve velmi korektně hraném utkání, ke kterému přispěla i trojice rozhodčích, však vyhrál především fotbal, který diváky pobavil!

autor: Petr Krömer

FC Dolní Benešov
Dominik Kroupa - Trenér Dolního Benešova: Soupeř jednoznačně ukázal svou kvalitu, přehrál nás ve všech fázích, kontroloval celé utkání a zaslouženě vyhrál.

FC Baník Ostrava B
Daniel Tchuř - trenér Baníku Ostrava B: Dnešní utkání hodnotím jednoznačně pozitivně. Přijeli jsme si dnes pro vítězství, chtěli jsme získat zpět body, které jsme doma ztratili s Uničovem. První poločas nebyl náš výkon podle mých představ, ve druhém jsme však už hráli to, co jsme chtěli a myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.

K. Lasák [-] - J. Býma [-] (68. T. Gomola [-] ) , L. Foitzik [-] (61. F. Labuda [-] ) , A. Karčmář [-] , D. Rychnovský [-] , O. Haas [-] , M. Pecuch [-] (70. D. Skroch [-] ) , M. Blahuta [-] (79. T. Gebauer [-] ) , T. Moravec [-] , J. Romaněnko [-] , D. Trajkovski [-]

R. Murin [-] - D. Hasala [-] , A. Mooc [-] , D. Žák [-] , R. Russmann [-] (81. J. Fukala [-] ) , M. Lalkovič [-] , D. Buchta [-] (73. L. Raab [-] ) , M. Urban [-] (59. J. Bolf [-] ) , M. Foltyn [-] , M. Velner [-] , R. Lokša [-] (84. L. Lehnert [-] )

Počet diváků: 152. Rozhodčí: VOJÁČEK Milan - KŘEPSKÝ Michal, ZAORAL Vít.